18.5.22

Pratik Sandalye Kılıfı Yapımı

Pratik Sandalye Örtü Kılıfı Yapımı

Dekorasyon çalışmalarından özelikle yaz aylarında evlerde pencereler, sıcak havadan dolayı açık olur. Toz, kir mobilya, sandalye, koltuk gibi eşyalarda olur. bu durumdan kolay ve pratik şekilde eşyaları korumak mümkündür. Sandalye örtü kılıfları ile hem eviniz şık, hemde kirden arınmış bir şekilde olur. Bu örtü kılıflar için bir noktadır. İkincisi; örtü kılıflar, eski sandalyeleri kapamakta yararlı olur.

Ev dekorasyonunda sandalye örtü kılıfları bir davet için süsleme yapılacak olduğunda da kullanılır. Eşyalar tek başına sade modellerde kullanılacağı gibi değişik modellerde örtü kılıfları giydirilerek farklı bir görünümde de kullanılır.

Hobi elişi pratik şekilde sandalye kılıfı yapımı yazılacaktır. Uzun arkalıklı sandalye modellerinden, normal ölçülerde dayanmalı sandalye kılıflarının bir parça bez - kumaş ile kolaylıkla kılıf yapılır.

Pratik sandalye kılıfı giydirerek süslemeler yapılır. Bir çok düğün davetiye organizasyonlarında kullanılan süsleme sandalyelere örnek gösterilmiştir. Pratik şekilde hobi sandalye kılıfı yapımı için arka bölüm geçirmeli yarım örtü şeklinde dikilir. Bir tane kare model kumaş, sandalyenin oturma yeri için hazırlanır. Kesilmiş olan bir tane dikdörtgen kumaş kare bezin üç kenarına dikiş yapılır. 2 tane küçük kumaştan bağlama ipler hazırlanır. Pratik şekilde dikilen kılıf örtüsünü sandalyeye bağlamak için.

Normal ölçüde dayanmalı sandalye için örtü kılıfı yapımında iki tane bir kenarı kavisli olmak üzere dikdörtgen parça kumaş kesilir. Küçük kumaş parçalar sandalyenin oturma kısımları içindir.

Gri renkli sandalye kılıfı yapımı için iki tane farklı büyüklükte dikdörtgen şekilde kumaş hazırlanır. Dört tane kuşaklar kesilir, dikiş yapılır.