Mükemmel Kaşlar İçin Makyaj İpuçları

Kaşlar İçin Makyaj Önerileri

Kaşlarınıza temiz ve düzgün bir görünüm için düzenli olarak bakmanız önemlidir. Çabuk büyüyen kalın kaşlarınız varsa , başıboş büyümeyle ilgilenmek için birkaç günde bir cımbız kullanmanız gerekebilir . Çoğu insan, kaşlarını temizlemek için ayda en az bir kez cımbız kullanmak zorunda kalacaktır. Uzayan başıboş kaş kıllarına baktıktan sonra büyük bir fark göreceksiniz ve doğal güzelliğinizi vurgulamak için makyaj kullanmak daha kolay olacaktır.

Güzellikle ilgili ikinci önemli bir ipucu, renk uyumu hakkında bilgi edinmektir. Daha doğal bir etki için kaş ve saç renginiz gölgeye yakın olmalıdır. Daha açık veya koyu saçlara sahipseniz, saç renginize daha yakın bir gölge elde etmek için gerektiği kadar kaşlarınızı hafifletebilir veya koyulaştırabilirsiniz.

Kaş makyajını kullanmadan önce aynadan bir adım geriye gidin. Çoğu insanın sizi aynaya yaklaştığınız kadar yakından görmeyeceğini ve kaşlarınızın olabildiğince doğal görünmesini sağlayan kaş makyajını kullanmak istediğinizi anlayın. Kaş makyajını doğru bir şekilde uygulamak için gerektiği kadar yaklaşın, ancak birkaç adım geride son bir bakış attığınızdan emin olun. Bu ipucunu kullandığınızda, tamamen doğal bir görünüm elde etmek için fazla makyaj veya tarama gerektirmediğini öğreneceksiniz. Birkaç adım geride durmak, makyajı aşırı yapmaktan ve kaşlarınız için ağır yapay bir görünüme sahip olmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Kaşlar için bir başka harika güzellik ipucu da kaş jeli kullanmaktır. Bu ürün maskaraya benzer, ancak sadece biraz renk tonu olan hafif bir jeldir. Düzensiz renge sahip olanlar veya kaşlarının rengini saçlarına daha iyi uyacak şekilde ayarlamaya ihtiyaç duyanlar için kaş jeli mükemmel bir seçenektir. Mac "Pro Brows set" özellikle popüler bir türdür ve kullanımı çok kolaydır.

Doğru kaş uzunluğunu bilmek, kaşlar için önemli bir güzellik ipucudur. Kaşlarınızın uzunluğu doğru orantılı olmadığında, kaşlarınız gözetimsiz görünebilir. Kıllar çok uzun olduğunda dağınık bir görünüme sahip olacaksınız, ancak çok kısaysa çok doğal görünmeyecek ve düzgün şekilde şekillendirilmesi zor olacaktır. Kaşlarınızı doğal bir şekilde şekillendirmek istediğinizde işe ince bir makyaj fırçası veya kurşun kalemle başlayın. Kaşınızın ön kısmını burnunuzun üst köprüsü ile hizalayın. Kaşınızı gözünüzün dış köşesinden 45 derecelik bir noktada bitirin. Bu, kaşlarınızın doğru uzunluğunu belirleyecektir.

Bu ipuçlarını takip etmek, makyajınızın geri kalanı için yüzünüzü mükemmel bir şekilde çerçevelemenize veya çok fazla ihtiyaç duymadan size taze, doğal bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olacak güzel ve doğal görünümlü kaşlar verecektir!
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Newest
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon