Evde Feng Shui İçin Çiçekler Nasıl Kullanılır


Evde Feng Shui İçin Çiçekler Nasıl Kullanılır?

Çiçeklerin evrensel dili her türlü kültürel sınırı, yorumu veya anlamı aşar. Feng Shui bir sembolü olarak çiçek kullanımı çiçekler güzelliği, zarafet ve narin, canlı duygusallık tüm insanlar-duygusuyla uyandırdığı aynı evrensel duygu dayanmaktadır. Canlı çiçekler, güçlü bir şifa enerjisi getirdikleri için eviniz için her zaman birinci seçimdir , ancak çiçeklerin veya yüksek kaliteli ipek çiçeklerin görüntüleri de genellikle feng shui'de kullanılır. Çiçekler, güzelliğin ve zarafetin enerjisine ek olarak, herhangi bir eve iyi şans sayısız nimetler ve chi kalitesi de getirir . Feng shui'de genellikle belirli çiçeklerin sembolizmine olduğu kadar renklere ve sayılara da dikkat edilir .

Çiçekler
Feng shui uygulamalarında kullanılan en popüler çiçek sembollerinin açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Şakayık: Lezzetli bir kokuya sahip en şehvetli çiçeklerden biri olan şakayık, uzun süredir feng shui'de aşk ve romantizm için bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu özellikle birkaç pembe şakayık için geçerlidir . Şakayık, genellikle kadın güzelliği için bir metafor olarak kabul edilir. Aslında, bazı feng shui ustaları , genç kadınlarla ilişkileri önlemek için yaşlı bir çiftin yatak odasında çiçekli bir şakayık görüntüsünün olmasını önermiyor.

Lotus: Lotus çiçeği nihai mükemmelliği sembolize eder; saflığına, geldiği çamur tarafından dokunulmaz. Çin tıbbında, lotus bitkisinin köklerinden taç yapraklarına kadar her parçası tıbbi özelliklere sahiptir, bu nedenle bu sembolü sağlıklı ve uyumlu bir ev için daha güçlü bir feng shui tedavisi haline getirir .

Kiraz Çiçekleri: Kirazın çiçek açan çiçekleri, elma, kızılcık, şeftali veya diğer benzer ağaçlar her zaman yeni başlangıçların enerjisini - tazelik ve masumiyet duygusunu - getirmek için kullanılmıştır. Çoğunlukla kiraz çiçeklerinin görüntüsü, bir aşk ve evlilik tedavisi olarak kullanılır, ancak aynı zamanda sağlık için bir feng shui tedavisi olarak da kullanılabilir .

Orkide: Bu güzel çiçek uzun zamandır doğurganlığın klasik bir feng shui sembolü olarak kabul edilir. Orkide, bozulmamış doğal bir simetrinin enerjisini getirirken, aynı zamanda kişinin hayatının birçok alanında mükemmellik arayışının sembolü haline geldi. Bolluk, mükemmellik, ruhsal gelişimdir.

Nergis: Çin kültüründe, nergis çiçeğinin yapılandırılmış enerjisinin kişinin kariyerinin , yeteneklerinin ve yeteneklerinin çiçeklenmesini sağladığına inanılıyor . Sıklıkla bir feng shui kariyer tedavisi olarak kullanılır ve kişinin sıkı çalışması için uygun ödüller almasına yardımcı olduğuna inanılır. Beyaz renkli nergis, sarı olana kıyasla feng shui kariyer uygulamalarında daha sık kullanılır .

Kasımpatı: Bir krizantem çiçeğinin feng shui sembolü, rahat ve dengeli bir yaşamdan biridir. Aynı zamanda bu çiçeğin güçlü yang enerjisine sahip olduğu kabul edilir , bu nedenle size ve evinize iyi şanslar çekmek için kullanılır .


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon