Yuvarlak Dantel Örneği

Yuvarlak Dantel Örneği Yapımı, Video

Elişi yuvarlak dantel örnek yapımıdır. Sehpa örtüsü olarak kullanılır. Yatak odası, salon takımlarında yuvarlak motifli dantel çalışmalardır. El yapımı dantel işleme örüler; kare, dikdörtgen, yuvarlak, oval şekillerde yapılır. Çeşitli desen ve motif işlemeleri güzel ve zarif örtüler hazırlanır. Zarafetin simgesi, büyük harflerle ilgili konular, masa ve çok motifin birleştirilmesi ile boyut büyütülür. Video gösterimli olarak yapım aşamaları.

Örtü modeli rüzgar gülü şeklinde görüntü verir. Model yapımına sihirli yayın tekniği ile başlanır. 3 numara tığ kanca kullanılır. 6 zincir çekilir, birleştirilir. Tekrar 6 zincir çekilir, sihirli halkanın olduğu - çıktır. Bu şekilde uzun zincirler yapılır, yuvarlak zincir doldurulur. Bu folyo altı veya yedi zincir kordon örülür, sihirli halka doldurulur.

Dantel yuvarlak masa - sehpa örtüsü yapımında ikinci kısma geçilir. Sekiz tane zincir atılır, bir önceki işlenmiş süzlere batırılıp, örülür. Tığ kancaya ip alınmadan işlenir. Uzun çinkoirli, çiçek motif kısımları işlenir.

Yuvarlak dantel sehpa örneği, uzun zincirlerden sonra sık iğne tekniğine başlanır.Tığ boyunca ip kendinize bakan taraftan alınır, işlenir. Böylelikle sık dolgu tekniği örülmeye başlanır. Modelin rüzgar gülüne benzeyiş şekli bu işleme şeklindendir. Sık zincir atımlarında tığ kancayı zincire batırılır, ip alınır, işlenir İp tığ kancanın alttan çekilmesi örülür. Bu tür atma şekli ile dolgu tekniği. Beş zincir dolgu-sık iğne, uzun zincir şeklinde yuvarlak örtü işlenir. Aralardaki dörtlü halkalar, tığ kancaya ip dolanarak işlenir. Üç tane dört zincirden oluşan dosya örgü işlenir. Bu sayılar bir satırda yapılır. Aralarına sık iğne tekniği örülür. Uzun sırada dosya örgünün halkaları. İstenilen boyutlarda yapıları tamamlanır. Tercihen motifin ortasına boncuk süslemede takılır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon