V Yaka Bayan Kazak Modeli

Tığ işi V Yaka Bayan Kazak Yapımı, Video

Bayan örgü modellerinden tığ işi kazak yapımıdır. 6 numara tığ kanca ile örgü yapılır. Ön ve arka parçalar ayrı olarak işlenir. Tığ işi örgü teknikleri; sepet, yelpaze, ajur, noktalarından seçilerek kullanılır. 3 farklı beden ölçülerinde işlenir.

Tığ işi V desenli Yaka bayan kazak ön ve arka beden parça uzunlukları:40-46, 46-50, 50-55 cmdir.

Tığ işi V yaka uzunlukları: 40-29, 46-33, 50-36 cmdir.


Ölçülerin açıklaması: 40 cm işlenecek kazakta 29. Cm uzunluk olunca V yaka için zincir kesimi yapılır. 46 cm işlemede, 33. Cm de yaka kesimi, 50 cm ise 36. Cmde V yaka yapılır.

Tığ işi V yaka bluz kol ölçüleri : 17-50, 18-53, 20-54 cmdir.

Tığ işi bayan kazak parçaları eklenen ölçülerde örülür. Beden ölçüsüne göre lastik için zincir çekilir. Lastik örgü için 3 sıra üçlü trabzan teknik yapılır. Trabzab tekniği ile lastik yapımında, ikinci sırada tığ kanca bir alttaki tırabzan boşluklardan geçirilir, örülür. Desen işlemesine başlanır. Tığ işi örgü bayan süveter modelin ön ve arka parçaları desen örgü teknikleri ile işlenir. Kollar üçlü trabzan tekniği ile örgü yapılır. Beden parçalar işlenir. Kollar için eklenen ölçülerde bedene göre zincir çekilir, kordon yapılır, lastik işlenir. 3 sıra lastik örgüden sonra trabzan örgü yapılır. Her üç sırada bir zincir artırımı yapılır. Kol kesim için zincir eksiltme yapılmaz. Beden gövde parçalarında kol evi içi zincir eksiltme aynı şekilde olmaz. Kol işlemesinde trabzanlar zincirlerden bat-çık yapılarak işlenir. İsteğe göre tığ işi sepet örgü tekniği ile lastik kısmından işlenmeye başlanır, lastik yerine desen işlenir.

Ön parçada V yaka yapımı: Beden ölçüsünde işlenen kazak yukarıda yazılan uzunlukta zincir kesilir. Her sırada bir ilmek eksiltme yapılır, yaka şekli tamamlanır. Parçalar dikiş yapılır, birleştirilir. Yaka kısmına işleme lastik örgü veya desen örgü yapılır. Tığ işi V yaka bayan kazak (bluz-süveter) yapımı tamamlanır. Detaylı açıklama resim ve videolarda gösterilmiştir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon