Tütü Elbise Modeli

Tığ işi Örgü Süslemeli Kız Çocuklae için Tütü Elbise Yapımı 

Resimli anlatımlı, kolay abiye tütü elbise modelidir. Gece gezmeleri için, kız çocuklara işlenen tütü elbise yapımıdır. Elbisenin yapımında üst beden kısmı tığ işi işleme, alt etek bölümü tütü kumaşlardan oluşur. Düğün, nişan, özel toplantılarda, davetlerde rahatlıkla çocuklar için tercih edilir. Tığ işi Trabzan – kroşe tekniği ile işlenir. Tütü elbise modeli dantel iplik ile örülür. Yüz kırk zincir atılarak yaka kısmına başlanır. İlk 2 sıra ikili trabzan işlenir. Üçüncü satırda; 4 zincir çekilir, üçüncü zincire bat – çık şeklinde örülür. Bu şekilde satır sonuna kadar devam edilir. Sıra başından itibaren; üçlü trabzan iki defa işlenir. 2 zincir çekilir, tekrar 2 tane 3 lü trabzan, 2 zincir son 2 tane 3 lü trabzan örülür.

Bu şekilde bir zincir köprüsüne 2 li 3 er tane toplam 6 tane trabzan yapılarak ajur örülür. 2 sıra ajur örgü yapılır. son iki satır tekrar 2 li trabzan örülür. Yaka köşeler yapımı; 140 zincir çekilir. Ikinci satırda; 25 zincir işlenir. Köşe yapımında, yirmi altıncı zincire 2 defa örülür. Kol köşesi yapılır. 40 zincir işlenir. (Her bir kola askısı 40 zincirdir.) 41. Zincirde, 2 defa aynı zincire bat – çık yapılır. Tekrar 25 zincir örülür. ( 25 tane zincirler ön – arka yakalar içindir.) 26. Zincirde 2 tane bat –çık örülür. Bu şekilde köşeli yaka oyuğu oluşturulur. Yaka için trabzanlar işlenir. 4 tur ajur desenler yapılır. (Bir sıra ajur desen 2 sıra işleme ile yapılır.) Tekrar 2 satır ikili trabzan örülür. Büyük nokta tekniği ile 15 tur işlenir.

Tütü etek kumaşın başlama hizasına dilimli ajur teknik yapılır. kurdeleler ile elişi süslemeler isteğe göre takılır. Boncuklar dikiş dikilerek, tütü elbisenin süslemeleri tamamlanır. Tütü kumaş dikilir. Kız çocuklar için abiye tütü elbise modeli bitirilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon