Tığ işi V Desenli Bebek Yelek Modeli

Tığ işi Örgü V Desenli Bebek Yelek Yapımı Video

Örgü tığ işlemelerinden bebek yelek modeli anlatımıdır. V şeklinde desen yapımı ile yeni doğan 3-6 aylık bebekler içindir. Kurdele – fiyonk bağlamalı, düğmeli, bebe (yuvarlak ) yaka modeli, düğmeli yelek modelidir. 3,5 numara tığ kanca ile işlenir. Bebek yün iplik kullanılmıştır. Ayrıca organik bebe iplikleri ile de işlenir.

El örgü bebek yeleği modeli; tığ işi V desen tekniğinde örülmüştür. Kendin renkli alaca yün iplik ile hoş durmaktır. İsteğe göre; aynı desen ile bere, patik ve bebek battaniyeside takım şeklinde örülür.

Yapım aşamaları videoda gösterilen tığ işi yelek modeli kolay ve basit şekilde hızlı örülür. Tek parça şeklinde arka parçadan başlanılarak örülür. Tığ işi örgü bebek yeleğin arka gövde parçası için zincir çekilir. 20 cm uzunlukta zincir kordon işlenir.

Tığ kancaya ip alınır. 2 zincir sayılır, üçüncü zincire bat –çık yapılır, örülür. Tekrar tığ kancaya ip alınır aynı zincire işlenir. Bu şekilde V desen örgü yapımıyla sıra bitirilir. Yelek arka parça işlenir. Zincir kesimleri yapılır. Ayrı şekilde 40 zincir atılarak 2 parça yapılır. Bunlar zincirlerle arka yelek parçasına birleştirilir. İşlenen parçalar bebek yeleğinin ön iki parçasıdır. Bu şekilde V desen yapılarak ön parçalarda örülür. İlikler açılır. Tercihe göre,tığ işi deseni iki ayrı renkte yün ipliklerle işlenir. Sade düz yün iplikte kullanılır. Yapım aşamaları videoda gösterilen bebek yelek modeli tamamlanır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon