Tığ işi Desenli Dikiş Bluzlar

Tığ işi Örgü Desenli Dikiş Bayan Bluz Modelleri

Yazlık pamuklu, şile bezi, pazen, penye ve penye şifondan yapılan bluzlar ve tığ işi işlemeler modadır. Popüler olarak rahat, şık ve güzel bayan giysileridir. Dantel işleme olarak tığ işi motifler, çiçekler, örgüler veya dantel iplikleri ile zarif şekilde işlenen desenlerle süslemeler yapılır. Kombin olarak tığ işi dantel ve kumaş bir arada tasarlanan bluzlar genç kızlar ve bayanlar için kullanışlıdır. Tercih edilen moda tasarım kıyafetleridir. İster bir blue jeanle, ister plajda veya bir gece kreasyonu yapılıp giyilir.

Üst dantel işlemeler ve alt kısım kumaştan yapılan yazlık bluzlara örnekler gösterilmiştir. Ayrıca yapım aşamaları gayet kolay olan bluzlardan bir değil birden fazla hazırlanır. Örneğin hem bluzun üst kısmında dantel işlemeler var. Hemde bluzun orta ve etek kısımlarında. Bu şekilde kumaş parçalar şeklinde kesilir. Ara ve üst bölümlere tığ işi işleme motifler dikilir. Veya yazlık kumaş dikiş yapılır.

Tığ işi örgü danteller örülür. Giysinin istenilen kısımlarına dikilir. Örgülerin altında kalan kumaş kesilir. İpliklemeyi önlemek için pratik yol, zigzag makasla kesim yapılır. İkinci alternatif ise makinede sürfile dikiş çekilerek kenarların iplik atmaları engellenir. Bayan örgülerinden yazlık tığ işi desenli dikişli bluz modelinin yapımı için kare kumaş gereklidir. Resimde gösterilen şekilde kesilir. Yaka, ara ve etek uçlarına resimde gösterilen şekilde tığ işi motifler işlenir. Dikiş yapılır. Her bir model diğerinden güzel olan yazlık dantelli kumaş bluz örneklerinden birkaç tane eklenmiştir. Tığ işi yaka, orta ve etek uçları işlemeli bluz dikimidir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon