Tığ işi Bebek Hırka Modeli

Tığ işi Ponponlu Bebek Hırka Yapımı Video

Örgü tığ işi bebek giysi modelidir. Tığ işi birçok çeşitli desen ve model ile yapılan örgü elbise, hırka kıyafetleri işlenir. Bebekler için el sanatı hırka modeli yapımı bunlara bir örnektir. Tığ işi ajur desenli ponponlu bebek hırkası, çevresini kenar süsleme ile tamamlayan bir çalışmadır. Bebek örgüleri çalışmalarıdır.

Tığ işi modeller çeşitli teknikler ile zevke göre örülür. Kolay bir işleme tekniği olan ajur (üçlü trabzan ) tekniği kullanılmış, hırka modeli açıklaması yapılacaktır. Hırkanın rengi mavi ve kenar beyaz şeritler için yün iplik kullanılmıştır. Diğer adı; kroşe, üçlü trabzan olan ajur tekniği ile işlenmiştir. 6 ve 16 aylık için bebekler içindir. Tercihe göre zincir sayıları fazla atılır, genişlik birer cm ilave örülerek 2-3 yaş bebekler içinde yapılır. Yün iplik tercihi, akrilik olmalıdır. 2,5 numara tığ kanca kullanılır.

Tığ işi Ajur Desenli Bebek Hırka Modeli Yapımı: Hırkanın gövde bölümü tek parça birlikte işlenir. Kollar ayrı işlenir. Tığ işi bebek hırka modelinin bitmiş ölçüleri; ön ve arka parça beden uzunluğu 30 cm, göğüs çevresi arka – ön toplam 54 cm, kol uzunluğu, 17,5 cm dir. Tığ işi ajur desen tekniği üçlü zincir trabzan çekimi ile olur. Hırkanın etek uç kısmından işlenmeye başlanır. Beden için: Başlangıç zincir dahil olmak üzere 51 tane zincir yapılır. Bunların üstü ikinci sıradan itibaren üçlü trabzan işlenir. 17 tane ajur desen oluşur. Bu şekilde işlemeye devam edilir.

Tığ işi bebek örgüleri hırka modelinin yapımı videoda gösterilmiştir. 24 cm uzunluğunda yükseklik işlenir. Bir dikdörtgen parça oluşur. Omuz kısımları 18 zincirden iki omuz genişliği için toplam 36 zincir bırakılır. Ortada kalan zincirler kapatılır, hırkanın yaka bölümü yapılır. İki kenar örülmeye devam edilir. Tığ işi bebek hırkasının arka bölümü işlenmiştir. Tek parça bedenin ön iki kenar parçaları aynı uzunlukta örülür.

Örgü tığ işi bebek hırkanın beden işlemesinin kenar derz, süslemeleri yapılır. Ayrı renklerde 3 er satır ajur desen işlenir. Kollar gövde parçasından 12 cm zincir çekilerek başlanır. İki satırda bir zincir eksiltilir. 17,5 cm uzunluk olunca zincirler kapatılıp, kesilir. Kollar ikiye katlanıp dikilmesi tığ kanca ile kenar süsleme yapılır. Bebek hırkasının gövde ön ve arka parçalarda aynı işleme ile birleştirilir. Tığ işi bebek örgüleri hırka modeli yapımı tamamlanır. Ayrıntılı örgü aşamaları video ile gösterilmiştir.Tığ işi Ajur Desenli Bebek Hırka Modeli Yapımı - Tığ işi Video

Video Kaynak: https://www.tejiendoperu.com/Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon