Tığ işi Balerin Bebek Patik Yapımı

Tığ işi Örgü Balerin Bebek Patik Modeli Yapımı Video

Örgü bebek giysilerinden patik modeli yapımıdır. Değişik patik örnekleri işlenir. Renk, model, biçim bebek giysileri için seçenekler çoktur. Balerin tarzı bebek patik modeli yapım aşamaları videolarda gösterilmiştir. El işi patik yapımında iki farklı renk iplik kullanılır. 0 – 6 aylık bebekler içindir. 2,5 numara tek tığ kanca ile örülür. El örgüsü bebek patik modeline 8, 5 cm uzunlukta zincir atımı yapılarak başlanır. Üçlü trabzan – kroşe ile işlenir. Bu ölçü 0 – 2 aylık bebekler içindir. 18 zincirdir.

Tığ işi bebek patik yapımında; 2 - 6 aylığa kadar olan bebeklere 9,5 cm uzunlukta zincir çekilir. 20 zincirdir.

El işi patik modeli 6 – 9 aylık bebekler için 10,5 cm, 22 zincir yapımıdır.

Tığ işi kroşe örgü desen ile bebek patiğin alt taban kısmı işlenir. Yan bölümler, parmak kısımları, topuk bölümleri için renkli ajur örgü desen tekniği kullanılır.

Bebek örgülerinden balerin modeli bebek patiğin taban kısmını işlemede; zincirler artırma şeklinde olur. 20 zincir ile başlanan taban 70 zincir artırma ile tamamlanır. Yanlar ve bebe patiğin üst bölümlerini işlemek için zincirler alınır. Çiftli renkli ajur örülür. Yapım aşamaları videolarda gösterilen balerin bebek patik modeli yapımı bitirilir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon