Tığ işi Ajur Desenli Bebek Yelek Yapımı

Tığ işi Örgü Ajur Desenli Bebek Yelek Modeli Yapımı

Bebek örgülerinden tığ işi ajur desenli yelek modeli yazılacaktır. Tığ işi üçlü trabzan tekniği ile örülür. 4 numara tığ kanca kullanılır. Kruvaze şeklinde iki ön yelek parçası üst üste gelecek şekilde kapanır. Bağcıklı tığ işi yelek modelinin yapımı sıra ile şöyledir: 1x 18 aylık bebekler içindir.

0-6 ay (göğüs çevresi: 56 cm, uzunluk 30 cm) 6 aylığa kadar olan bebekler için etek kısmından işlenmeye başlanır. 137 zincir yapımı ile başlanır. İkinci sıradan itibaren ajur desenler örülür. ''Tığ işi ajur desen teknik yapımı''farklı iki şekilde teknik ile sitemde vardır.

7-18 ay (göğüs: 56 cm, uzunluk 35 cm) 137 zincir ile tığ işi bebek yelek modelinin etek kısmından başlanır. İkinci satırda ajur desen örgü tekniği işlenmeye başlanır. Dördüncü sırada; tığ işi üçlü trabzan işlenir. Bu şekilde her iki aylık bebek yeleği uzunluk yirmi cm olunca kol kesimleri yapılır. İlk sıra; 2 zincir kesilir. Sonraki sıralarda her satırda 1 zincir kesimi şeklinde örülür. Bu şekilde 10 cm daha işlenir. Zincirler kapatılır, yelek örgü yapımı tamamlanır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon