Tavşan Desenli Battaniye Yapımı

Tığ işi Örgü Tavşan Desenli Bebek Battaniye Yapımı, Resimli Anlatımlı 

Bebek örgülerinden battaniye modeli yazılacaktır. Tavşan aplike desenli tığ işi battaniyedir. Tavşanlar kabartma motifler şeklinde örülür. Birleştirilerek bebek battaniyesi hazırlanır. Tığ örgüsü battaniye örtüsü resimli görseller ve detaylı anlatımla kolaylıkla işlenir. El örgüsü hayvan figürleri bebek ve çocuk giysilerinde çok sık kullanılır. Örgü yapılan daha tatlı görünüşe çevirir.

Tavşan motiflerinin dışında, köpek, kuş, kedi, ayı motifli bebek örgüleri yapılır. Bebek örgü modası yetişkinlerden daha güzel, süslemeli, çeşitleri bol olan sektördür.

Alışverişte olsun, kendiniz örecek olsanız hangi modeli yapacağınızı şaşırırsınız. Birbirinden farklı ve güzel örnekler vardır.

Tığ işi örgü tavşan desenli bebek battaniyesini akrilik yün iplik ile işlenebilir. Mavi zemin üzerine pembe renk tavşan motifleri yapılmıştır. İsteğe göre; zemin beyaz, tavşan motifleri pembe, sarı, yeşil, mavi renklerde örülür. Hem kız hemde erkek bebekler için iki renkte battaniyede kullanılmıştır. 3 numara tığ kanca ile işlenir. Ponpon süslemeli tavşan motiflerinin yapımı için sihirli halka tekniği örülür. Bütün yuvarlak desen ve motifler sihirli halka tekniği ile örülür. On zincir çekilir. Birleştirilir. Üzeri sık iğne şeklinde örülür. İki sıra dolgu – sık iğne tekniğinde yapılır. Zincirler kesilir, motif bitirilir. Bu şekilde çok sayıda motif örülür.

Tavşan aplik motifin kulak kısmını yapmak için on beş zincir çekilir. Üç sıra ikili trabzan örülür. Yuvarlak motiflere zincirle birleştirilir. Ponponlar bir çatal yardımı ile yapılır.

Ponpon yapımı: çatala iplik resimlerde gösterilen şekilde sarılır. Orta kısmından bağlanır. Kesilir. Bu şekilde kolay ponponlar hazırlanır.

Tığ işi tavşan motiflerinin çevresinden zincir alınır. Üçlü trabzan ile işlenir. Dikdörtgen şeklinde tavşanlı motifler yapılır. Ponponlar dikiş dikilir. Hazırlanmış olan motifler birbirlerine etamin iğne ile dikilir. Tığ işi bebek battaniyesi kullanıma hazır olur.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon