Püsküllü Çanta Yapımı

Tığ işi Örgü Püsküllü Bayan Çanta Modeli Yapımı Video

Boho – bohem stili, yazlık, boncuklu bayan çanta modeli yazılacaktır. Kendini özgür hisseden bayanlara boho stili bir çanta yapımıdır. Renkli boncuklar ve püsküller ile süslemeli çanta görenlerin hayran kalacağı bir modeldir. Bayan örgülerinden aksesuarlar; bunların arasında çantalar önemli yer tutar günlük kullanımlarda değişik çantalar revaçtadır. Tığ işi örgü püsküllü bayan çanta modelinin nasıl yapıldığını adım adım anlatılacaktır. Ayrıca video gösteriminden kolaylıkla işlenir. İsteğe göre genç kızlar da kullanılır. Kapaklı, postacı çanta modelindedir. Geniş iç kısmı ile kullanışı kolay bir el çantası modelidir. Tahta boncuklar kullanılması uygun olur. Beyaz renkli püsküllü çantanın boncukları canlı renklerde olması çantaya hareket kazandırır.

Tığ işi mavi renkli bayan örgü çantanın boncukları da kahverengi tonlarda kullanılmıştır.
Bayan örgü çantanın yapımı kroşe tekniği ile olur. İç kısmı astarlıdır. On beş zincir atılarak tığ işi çanta yapımına başlanır. Tığ kancaya ip alınır, sıra ile zincirlere bat – çık işlenerek üçlü trabzan örülür. Bu şekilde daire çevresi büyütülerek çantanın gövde kısmı işlenir. Kare şeklinde çanta oluşmaya başlanır. On iki satır örülür. Kare köşeler, aynı zincire bat – çık yapılarak oluşturulur.

El çantasının gövde bölümü tamamlanır. İki kenarın birinden zincir alınır, kapak kısmı işlenmeye başlanır. İstenilen uzunlukta oluştuktan sonra zincirler kesilir. Tığ işi çanta yapımı tamamlanır. Sıra çevresine yapılacak boncuk ve püsküllerden oluşan elişi süsleme yapılmaya başlanır. Uzun ipler kesilir, her bir püskül yirmi iplikten oluşur. Boncuklar takılarak püsküller tığ işi çantaya dikiş yapılır. Püsküllü bayan çantanın yapım aşamaları videoda gösterilmiştir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon