Pembe Renkli Bebek Hırka Modeli

Tığ işi Reglan Kollu Pembe Bebek Hırka Yapımı, Resimli Anlatımlı

Bebek örgülerini işlemek eğlencelidir, çabuk biten elişi çalışmalarıdır. Çeşitli desenler, işleme teknikleri ile birbirinden güzel örgüler yapılır. Tığ işi örgü modelleri bebekler için hırka, yelek, patik, bere, battaniye hazırlanır. Şimdi yayınlanan konuda kroşeden örülmüş reglan kollu hırka anlatılmaktadır. Tığ işi bebek hırka modelleri yapımlarıdır.

Reglan kol, kolların omuza gelecek kısımlarının asimetrik olmasıdır. Yakanın başlangıcına kadar kol işlemesidir. Kolay ve basit şekilde işlenen tığ işidir. Bebek yün ipliklerinden işlenilmesi tercih edilmelidir. Polyester içeren yünler bebeklerde kaşıntı tahriş yapabilir. Pamuklu iplikler uygun olur. Sonbahar, kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Tığ işi örgü pembe bebek hırka yapımı için gerekli malzemeler, bebek yünü 100 gr. 3 numara tığ kancadır. Bir ve Üç aylık bebekler içindir. Kroşe (trabzan ) desenli bebek hırkasının bitmiş genişliği, 25 cm. Omuzdan yüksekliği 24 cm dir. Hırkanın kare boyun oyukluğu 20 cm dir. Tığ işi pembe bebek hırkasının yapımı şöyledir. Arka parçayı işlemek için 68 zincir atılır. Ön iki parça yanlar 33 zincir çekilir. Her iki reglan kol için 49 zincir yapılır. Kollar işlenirken omuz kısımları 2 sıra uzatılır. Bebek hırkasına iki ön parça işlenmeye başlanır. 33 zincir çekilip kroşe desen işlenir. 

Kroşe desen, ipliği tığ kancaya iki defa dolama yapıp, sıra ile işlenmesidir. 26 satır işlendikten sonra reglan kol oyuğu için zincir eksiltmeye başlanır. Ön parçaların sağ ve sol yanlarından eksiltmeler yapılır. İki ön parçada 28 satır daha işlenir, bitirilir. Hırkanın arka parçasına başlanır. Aynı ön parçalarda olduğu gibi işlenir. 26 satırdan sonra parçanın her iki yanından zincir eksiltilmeye başlanır. Her iki sırada 1 zincir eksiltilir. 28 satır daha işlenip arka parça bitirilir. Kollar için 49 zincir başlanır. Kroşe desen tekniği ile işlenir. 24 sıra örüldükten sonra reglan kol için her iki yandan eksiltmeler yapılır. Bebek hırkasının kolları 13 sıra daha işlenir bitirilir.

Tığ işi bebek hırkasının tamamlanan parçaları ılık ütüyle ütülenir. Resimde gösterildiği şekilde birleştirilir ve dikilir. Reglan kollu bebek hırkasının yaka bölümüne tığ işi ajur işlenir. Artık pembe bebek hırkası giyilmeye hazırdır. Tığ işi bebek örgü modelleri çeşitlerinden tığ işi pembe renkli bebek hırka modeli anlatılmıştır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon