Pembe Çocuk Elbise Modeli

Tığ işi Örgü Pembe Kız Çocuk Elbise Yapımı, Resimli Anlatımlı 

Kız çocuk örgülerinden kısa kollu pembe renkli elbise modelidir. Tığ işi işlemesi ile kolay bir şekilde örgü yapılır. El işi elbise modeli ölçüleri: Boy uzunluğu - 53 cm. Genişlik en - omuz 36 cm, etek en 52 cm dir. Kullanılan tığ işi teknikler; zincir, kroşe, ikili, üçlü trabzan, file ve ajurdur.

Tığ işi kız çocuğu elbisenin yaka ve roab bölümü çiçekli tığ işi motifler ile işlenir. Rabadan sonra ajur örgü tekniği yapılır.

Tığ işi kız çocuk elbise yapımına çiçek motiflerini işleme ile başlanır. Tığ işi çiçek motifin yapımı sihirli halka tekniği ile işlenir. İkinci sırada ikilli trabzan tekniği yapılır. İkili trabzan sık dolgu tekniğidir. Üçüncü sırada çiçek motifi üçlü trabzan tekniği ile örülür. Küçük çiçek motifleri yapılır.

Tığ işi zincir yapımları ile birleştirilir. Bir satır çiçek motifler ile elbisenin yaka kısmı işlenir. Yakadan başlamalı kız çocuk elbisenin roba bölümü için üçlü ajur teknik yapılmaya başlanır. 3 sıra trabzan ile file örgü tekniği işlenir. Yaka çiçek kısmı tamamlandıktan sonra her iki satırda bir zincir artırma yapılır. Örgü kız çocuk elbise modelinin kol bölümleri ayarlanır. Zincir yapımı ile gövde kısmı işlenmeye başlanır. İkişerli üçlü trabzanlar yapılarak ajur örgü tekniği işlenir. Tığ işi ajur tekniklerinde trabzanlarının arası 2 zincir çekimi ile yapılır. Bir tane 3 tane 3 lü trabzan işlenir. 2 zincir çekilir. Tekrar 3 lü trabzan örülür. Resimlerde yapım aşamaları gösterilen kız çocuk elbise modeli etek istenen uzunlukta işlenir, bitirilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon