15.12.20

Parmaksız Eldiven Yapımı

Tığ işi Örgü Parmaksız Bayan Eldiven Modeli Video


Bayan tığ işi model yapımlarından eldiven çalışması yazılacaktır. Tığ işi parmaksız eldiven modeli yapımı model ve işleme için kolaydır.

Tığ işi kroşe tekniği ile örülür. 6 numara tığ kanca kullanılır. İsteğe göre tığ işi pirinç, hasır gibi değişik teknik çeşitleri ile örülür. Tığ işi parmaksız örgü yarım eldiven modeline zincir kordon yapımı ile başlanı

Üçlü trabzan (kroşe) işlenir. Yirmi beş zincir çekimi yapılarak trabzan örülür. Bayan parmaksız eldiven modelinin bilek kısmı işlenir. Şerit uçlar birleştirilir. Tığ işi eldiven yapımında lastik kısmı işlenir. Trabzanlar, bir alt sıradaki zincirlerin arasından tığ kanca geçirilir, işleme yapılır. Bu şekilde dört veya beş sıra örülür.

Tığ işi lastik kısım tamamlanır. Kroşe örgü tekniği işlenmeye başlanır. Tığ kancaya ip dolama yapılır. Zincire bat-çık yapılarak, kancadaki üç ip sıra ile işlenir. İlk tek zincir, sonrasında kalan iki zincir tek seferde örülür. Bu şekilde işlemeye devam edilir. Tığ işi kolay parmaksız eldiven modeli yapımı tamamlanır. Resim ve videolarda ayrıntılı olarak gösterilmiştir.