Mercan Renkli Bebek Hırka Modeli

Tığ işi Mercan Renkli Bebek Hırka Yapımı Video

Bebek örgülerinden reglan kollu, bebe yakalı, mercan renkli hırka modelidir. Tığ işi ajur örgü desen ile işlenir. İki renk kullanılır. Tığ işi mercan renkli bebek hırka modeli 12 ve 24 aylık bebekler içindir. Soğuk kış günleri için uygun modeldir. 3 numara tığ kanca ile işlenir. Farklı 2 renk iplik kullanılmıştır. İsteğe göre başka renklerde eklenir. 5 küçük düğme dikiş yapılır.

Mercan ve turkuaz renklerde yün iplikler ile örülür. 84 zincir atılarak başlanır. Kroşe örgü desen işlenir. Bir sıra daha kroşe yapılır.

Yakadan başlamalı reglan kollar işlenir. Her iki satırda bir zincir artırma yapılır. Çizgili şekilde iki tane yün iplikle örülür. Omuz kısımlar işlenir. Kollar için kol bölüm yerleri zincirlerle birleştirilir. Tığ işi mercan renkli bebek hırkasının kroşe işleme tekniği bitince ajur örgü desenine başlanır. Basit ve hızlı şekilde işlenen bebek hırkasının yapım aşamaları videoda gösterilmiştir. Daha büyük yaşlar için örgü örülecek ise etek uçları ve başlangıç zincirlerinde 5 tane artırma yapılır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon