Mavi Beyaz Bebek Patik Modeli

Tığ işi Örgü Mavi Beyaz Bebek Patik Yapımı, Video

Örgü tığ işi bebek işlemelerinden, erkek bebekler için mavi beyaz renklerde patik yapımıdır. Bebek örgülerinde, kız veya erkek bebek ayrımı olmadan da her renkte giysiler örülür. Beyaz renk kıyafetler, hem kız, hem de erkek bebeğe giydirilir. İki kulakçıklı, bağlama şeritli patik model yapımı, kolay şekilde işlenir. Tığ işi mavi – beyaz renkte bebek patik yapımı için kullanılacak malzemeler; 1,75 numara tığ kanca, 2 tane farklı renkte bebe yün iplik, düğme.

El işi bebek patik yapımına; taban kısmından başlanır. On beş zincir işlenir. Zincir kordonun çevresi üçlü trabzan (kroşe) tekniği ile örülür. İki sıra kroşe işlenir. Üçüncü sırada, kroşe zincirler satır başı patiğin dört zincir sayılarak başlanır. Tığ işi patiğin taban kısmı mavi renkte işlenir. Kenar, yan ve üst bölümler beyaz renk yün iplik ile örülür.

  Bebek örgülerinde patik modelleri farklı desenlerde işlenir. Boncuk, düğme, kurdele gibi aparatlar ile süslemeler yapılır. Model olarak bot şeklinde, hayvan figürlü patik örnekleri vardır. Üç sıra tığ kroşe örülür. Son sırada patiğin ön kısmında işlenirken trabzanlar ikili şekilde işlenir. Böylelikle büzgü yapılır. Zincirler kesilir. Mavi renk yün iplikle; patiğin beyaz ve mavi iplerin işleme kenar kısmından zincir alınır. Tığ işi bebek patiğin yan bölümlerine kenar süsleme işlemesi yapılır.

Tığ işi kenar süsleme yapımı; tığ kancaya ip alınmadan zincirler işlenir. Bağcık şerit yapımı için, bebek patiğin büzgülü kısmın kenarından zincir alınır. Tek sıra üçlü kroşe yapılır. Aynı şekilde karşı kenardanda zincir alınır, ikinci şerit örülür. Çaprazlama gelecek şekilde süslemeli olarak dikiş yapılır. Dikişin yerine tığ kanca ile zincir çekilerek de dikiş yapılır. Düğmeler dikiş dikilir. Yapım aşamaları resim ve videoda gösterilen tığ işi bebek patik modeli tamamlanır.         

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon