Kroşe Örgü Çocuk Ceket Yapımı

Tığ işi Örgü Kız Çocuk Hırka Modeli Video

Tığ işi örgü çift kroşe desenli kız çocuk hırka ceket modeli yapımıdır. Çeşitli örneklerde el sanatları bebek, çocuk hırka –ceket modelleri işlenir. Yayında tığ işi kolay örgü yapılan kısa sürede bitirilen kız çocuk ceket yapımı yazılacaktır.

Tığ işi örgü desen tekniklerinden çift kroşe örneği ile hazırlanacaktır. 4 numara tığ kanca kullanılır.

Elişi örgü çocuk ceket diğer adı hırka birkaç renkli veya tek renk yün ipliklerle örülür. 2 -4 yaş kız çocuklar için hırka arka ve ön parçaların her bir genişliği 14 cm. 6-8 yaş çocuklar için hırka parçalar genişliği 17 cm dir Tığ işi kız çocuk hırka ön ve arka parça uzunlukları; 2 yaş için 25 cm, 4 yaş: 26 cm, 6 yaş: 28 cm, 8 yaş: 30 cm dir.

Örgü tığ işi kız çocuk hırkanın kol uzunluk ölçüleri: 2 yaş için 14 cm, 4 yaş 14,5, 6 yaş 15 cm, 8 yaş 15,5 cm dir. Tığ işi kroşe desen örgülü ceket –hırka yapımına etek ucundan veya yaka kısmından başlanır. Parçalar ayrı şekilde işlenir. Arka hırka 1 parça, ön sağ ve sol 2 parça olarak örgü yapılır. Tığ işi kroşe örgü kız çocuk hırka modeli tamamlanır. Resimlerde ve videolarda hırka ceket yapımı ayrıntılı olarak gösterilmiştir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon