Flamenko Şal Modelleri

Tığ işi Örgü Bayan Flamenko Şal Modelleri 

Güney İspanya nın popülar dansı Flamenkonun aksesuarları günümüz moda tasarımlarında fikir oluşturmuştur. Dans esnasında uzun ipli şallar flamenkonun ritmini, figürünü vurgulamak için kullanılan bir giysidir. Bunun yanı sıra, kabarık katlı etekler, yelpaze, uzun küpeler ve şallar. İşte bu şallardan oluşan moda kombinleri anlatılacaktır. Her zaman moda, kültürlerin giyim kuşamlarından esinlenerek, yeni baştan yaratılmış kıyafetlerdir. Buna yaratıcılık, zevkli işlemeler, elişi süslemeler ile orjinalliğini bozmadan tasarlanmıştır. Uzun püsküllü ipek iplerden işlenen flamenko şal modelleri yazılmıştır. İspanyol tarzı bu şalların ortaya çıkış tarihi birlikte kullandığı Flamenko dansıyla 1870 yıllardır.

Moda tasarım konusu, birçok materyalin değerlendirmesi ile ortaya farklı – değişik giyimin çıkmasıdır. Bayan örgülerden Otantik şal modeli; tığ işi örgü ile yaka (roba) işlenir. Uzun saçak ve püsküller ile süsleme yapılmıştır. Ortaya değişik, zarif, şık güzel etol şal meydana çıkar. Genellikle bu tarz modeller abiye gece gezmelerinde giyilir.

Fakat kullanılan iplerde değişiklik yapılır. Pamuklu canlı pastel tonlarda işlendiği zaman günlük giyimlerde de kullanılır.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon