Firkete Şal Örgü Modeli

Firkete Tığ işi Örgü Şal Atkı Yapımı, Video

Tığ işi örgü firkete dantel desenli bayan şal atkı modeli yapımıdır. Firkete ile yün iplikten işlemeli şal yapımıdır. Bayan örgülerden şal yapımı için; tığ işi saç örgü, (burgu,) nokta tekniği, yıldız kroşe örnek deseni, firkete, desenleri kullanılır. Tercihe göre bayan atkı şal modelinin uçlarına püsküllü şekilde yapılır, süsleme takılır. Firkete örgü şal yapımında firkete şiş 3 cm aralıkta olacaktır. 7 numara tığ kanca ile işlenir.

Tığ işi örgü atkı için firkete yapımı, iplik düğüm atılır, firkete örgü şişe takılır. Tığ kanca ile firkete işleme yapılır, ip dolanır, geçirilir. 2 zincir atılır, firkete şiş ters çevrilir, işlenir. Tığ kanca ile firketeden saç örgü (burgu) örgü yapılır. Firkete desenler ikiye ayrılır. Beşerli ip, toplam on zincir tığ kanca ile saç örgü işlenir. Tığ işi tekniklerinde firkete saç örgü desen örneği yapılır.

Tığ işi şal modeli yapımında, tığ şiş ile firkete iplerinden zincir çekilir, nokta tekniği işlenir. Satır başından itibaren tığ işi yıldız tekniği yapılır. Tığ işi örgü bayan şal modeli yapımı uzunluğunda desen işlenir. Firkete işlemelerin orta kısımları etamin iğne ile süsleme dikiş yapılır. Şal modeli yapımı tamamlanır. Ayrıntılı olarak resimlerde ve videoda gösterilmiştir.

Tığ işi şal modelinin desen işlemesi; firkete örgü, kroşe tekniği yapımıdır. Tercihe göre; firkete örgülerin işlemelerinde boncuk, farklı renklerde ipler ile yapılan süsleme, işlemeler takılır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon