El işi Tütü Çocuk Elbise Modelleri

Tığ işi Örgü Tütü Kız Çocuk Elbise Modelleri

Kız çocuk örgülerinden gece, okul törenleri, nişan, düğün, önemli gün için tütü elbise modellerinden örnekler gösterilmiştir. Kız çocuk elbisenin üst kısmı tığ işi örgü işlemeler, alt etek bölümü tütü kumaşlardan yapılmıştır. Konu bebek ve kız çocuk elbise modelleri olunca süslemeler ön planda olur. Tütü kumaşlar genellikle tüllü kumaşlar ile karıştırılmaktadır. Tütü dik duran etek ve elbise modeli yapımında kabarık etek yapılmasında tercih edilen kumaş çeşididir. Tül kumaş ise daha ince dökümlü kumaş örneklerindendir.

Tütü kumaş tamamen sentetik yapısında dik durmasını sağlayan doku yumuşatılmamıştır. Kız çocuk ve bebekler için gece gezmeleri için abiye kıyafetler hazırlanırken tütülerden kullanılmasını öneririm. Birbirinden değişik, güzel abiye tarzında kız çocuk tuvalet moda tasarımlarından örnekler derledim. Yapılış aşamaları, nasıl yapıldıkları ile ilgili anlatım yok ama ben sizlere bilgi yazacağım. Umarım yardımcı olmuş olurum. Yarı örgü, yarı kumaş ile yapılan çocuk elbise modelleri; ister günlük olarak, pamuklu tığ işi ipliklerle işlensin kullanılışlı giysilerdir. İplik tercihleri, gece kıyafetleri ve günlük giyilen elbiseler için pamuklu kaşıntı yapmayan çift kat dokumalı olmalıdır. Elişi tütü kız çocuk elbise modellerinde renkler genellikle zıt tonlarda kullanılmıştır. Bu da modelin daha güzel durmasını sağlar.Elişi tığ örgü tütü vişne rengi kız çocuk elbise modeli. Abiye çocuk elbisenin üst bluz bölümü; vişne renk veya gül kurusu renginde pamuklu iplikle işlenir. Üçlü trabzan tekniği kullanılmıştır. Aynı renkte tütü kumaş ile elbisenin etek kısmı yapılmıştır. Kurdeleler ile çiçek süsleme yapılır, bel kısmına takılır.


Pembe kahverengi kız çocuk elbise modelidir. Güpür süsleme kuşağı ile farklı bir kız çocuk elbise modeli oluşturmaktadır. Tığ işi elbisenin bluz kısmı sade süslemesiz olarak işlenir. Yaka kısmına parlak boncuk taşlar dikiş yapılır. El işi bluz reglan kısa kolludur. Elbisenin etek kısmı koyu kahverengi tütü kumaşla yapılır. Bu elişi tütü elbise modelinde dikkat çeken kısım, belin yan kısmına takılan güpür ve dantel bordürlerden oluşan kurdele, fiyonk süslemedir.


Tığ işi örgü mavi – beyaz kız çocuk tütü elbise modelidir. Sık iğne ikili trabzan tekniği ile örülür. Elbisenin bluz bölümü tırabzandan sonra, ajur – file örgü yapılır. Elbisenin beyaz bluz kısmının kenarlarına ince şerit zincir süsleme işlenir.


Tığ işi örgü fıstık yeşili tütülü elbise modelidir. Bu elbiseye ayrıca bir süsleme yapılmasına gerek yoktur. Tütünün rengi kendi başına dikkat çekicidir. Tam kız çocuklar için canlı renklerdendir. El işi elbisenin bel kısmında üç tane çiçek süslemesi ve aynı çiçek modeli ile yapılmış saç çemberi ile harika, güzel bir modeldir. Aynı elbise modelinin farklı renkte tasarımıda işlenmiştir. Kahverengi tonlardaki modelde gayet güzel ve tatlı durmaktadır.


El örgüsü somon – beyaz renkte kız çocuk tütü elbise modeli yapımıdır. Tığ işi örgü elbisenin yaka kısmı aralarında zincir çekimli üçlü ajur motif örülür. 1 sıra ajur, 1 sıra üçlü trabzan – kroşe teknik ile örülür. Kroşelerin aralarına inci boncuklar eklenir. Birlikte örülür. Tekrar ajur teknik ile roba kısmı tamamlanır. Tığ işi bluzun alt bölümü sık – dolgu iğne ile işlenir. Tütü beyaz renkte dikiş yapılır. Tığ işi elbisenin bluz bölümü açık turuncu –somon rengi iplik ile örülür.


Tığ işi yarım kolsuz tütü elbise örneğidir. Beyaz ve lacivert renklerde pamuklu iplik ile işlenir. Tütü elbiseyi gösteren kullanılan iplik renklerinin kontrast renklerde olmasıdır. Tığ işi örgü elbisenin üst kısmındaki bluzun etek uçları ajur motifler ile işlenir. Ajur örgünün uçlarına boncuk işlenir. Tütü elbisenin kol kenarlarına, yaka bölümüne, roba kısmına ince kurdele geçirilir.


Tığ işi el örgüsü tütü elbiselerinden turkuaz yeşili ve beyaz renklerde kız çocuk elbise modelidir. İnce askılı tığ işi bluz işlemeli, etek kısmı kabarık tütüden yapılmıştır. Tütü kumaşın renginde dantel iplik ile bluzun askı kısımlarına süsleme ajur işlenmiştir. Tütü elbise süslemesini, kurdeleden çiçekler yapılır. Buket oluşturulur, elbiseye dikiş dikilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon