Çizgili Bebek Yelek Modeli

Tığ işi Örgü Çizgili Bebek Yelek Yapımı Video

Bebek örgülerinden pastel renklerde çizgili bebek yelek yapımıdır. 3- 7 aylık bebekler içindir. Tığ işi ajur ve file (kuş gözü) desen teknikleri ile örülür. 2, 5 numara tığ kanca ile işlenir. 3 farklı renkte yün iplik kullanılır. Simli bebek ipliklerinden kullanılmıştır. Üçlü trabzanlardan bir tane ajur desen, 2 zincir çekilir, ajur işlenir. Bu şekilde sıra tamamlanır. Satır başından sonuna kadar V desen işlenir. Yapım aşamaları videolarda gösterilmiştir.

Tığ işi çizgili, düğmeli bebek yelek örmesi kolaydır. 99 zincir atımı ile başlanır. Bebek yeleği tek parça şeklinde işlenir. Sıra başında tığ kancaya ip alınır, üçüncü zincire bat – çık yapılır, işlenir. File örgü diğer adı kuş gözü desen sıra sonuna kadar örülür. Tur başından itibaren file örgülerin içlerinde ip geçirmeli olarak ajur örgü desen işlenir. Bu şekilde yelek yapımına başlanır. Etek ucundan örülür.

El işi bebek yeleğinde çizgili her renk 8 satırdan oluşur. 4 tane file örgü, 4 tane ajur desen şeklindedir. Yelek yapımı bitirilir. İlik kısımları açılır. Örgü bebek yeleğin kol kenarları ve etek, kenar parçalarına süsleme olarak ajur desen işlenir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon