Çiçekli Tığ işi Bebek Hırka Modeli

Çiçekli Tığ işi Örgü Bebek Hırka Yapımı Video

Bebek örgülerinden tığ işi bebek hırka modeli yapımı yazılacaktır. Örgü hırka modelinde roba kısmı tığ işi çiçek motif işlenir. 2-3 yaşında bebekler içindir. Once çiçek motifler ayrı şekilde örülür. Tığ işi motif yapımı için sihirli halka tekniği yapılır. Zincir çekimi yapılır, birleştirilir. Üzeri dolgu tekniği ile örülür.

Örgü süslemeli bebek hırka yapımında çiçekler iki kat şeklinde yapılır. Tığ işi çiçek motifinin ikinci satırında; altı tane trabzan işlenir. 3 zincir çekilir. Tekrar altı tane üçlü trabzan çekilir. Örgü süslemeli bebek hırka kolay şekilde işlenir. İki renk farklı yün iplik ile işlenir.

Bebek hırka modelinin roba kısmı tamamlanır. Robadan aşağı kısım ikili ajur deen örgü tekniği ile işlenir. Yapım aşamaları videolarda ayrıntılı olarak gösterilmiştir. İsteğe göre, çapraz örgü tekniği ile işlenir. Roba biter. Üçlü trabzan veya büyük nokta tekniğine başlanır. Dört sıra aynı şekilde trabzan örülür. Her satırda yedi trabzan veya nokta tekniği üç sıra, file örgü yapılır. Bu şekilde devam edilir. Beşinci satırdan itibaren çapraz örgü tekniği yapılır. istenen uzunluğa gelinince zincirler kesilir. Bebek hırka tamamlanır. Tığ işi örgü süsleme için hırkanın kenar kısımlarına çiçeklerin renginde iplik ile süsleme zincirler yapılır. Elişi süslemeler, ajurlar üç tane zincir yapılır. Bat – çık şekilde işlenir. Kız bebekler, çocuklarınız için kolaylıkla örülür. Ayrıca işleme yapılır, hediye edilir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon