Boncuklu Tığ işi Bebek Patik Modeli

Boncuklu Tığ işi Bebek Patik Yapımı, Video


Tığ işi bebek örgülerinden boncuklu patik modeli yazılacaktır. Tatlı, kenar kısımları boncuk süslemeler ile işlenen patik modelidir. Şık ve güzel olan bir bebek patik yapımıdır. Kısa sürede yapılıp bitirilen bir örgü modelidir. Havaların ılık olduğu zamanlarda giydirilebilecek bir işlemedir. Tüysüz bebek yünleri ile işlenilmesi önerilir. İplik iki kat yapılıp örülmelidir. 3-6 aylık bebekler içindir. Kullanılacak tığ kancalar; 1,75 ve 1,25 numaralardır. Yirmi zincir atımı ile patik yapımına başlanır.

Zincir kordon çekilir. Çekilen zincir kordonun çevresi üçlü trabzan ile işlenir. Üçlü trabzan eklenen link ve videoda gösterilen şekilde tığ kancaya ip dolanır. Kancada iki tane zincir olur. Yanındaki zincire bat –çık yapılır. Bu defa kancada üç zincir olur.

Tığ kancadaki zincirler sıra ile ilk once 2 zincir, daha sonar 1 zincir olarak çekilir. Bu tekniğe üçlü trabzan diğer adı kroşe örgü tığ işi teknik denir. Zincir kordonun etrafı toplam olarak 30 tane kroşe (üçlü trabzan) tekniği ile işlenir. 2 satır örülerek, bebek batiğin taban kısmı yapılır. Üçüncü sırada beş zincir bırakılır. Tekrar işlenmeye başlanır. Kullanılan teknik kroşedir.

Tığ işi boncuklu bebek patiğin taban kısmının işlenmesi bitirilir. 3 tane zincir çekilir, tığ kancaya 1 tane boncuk alınır. Tığ işi patiğin kenar kısımlarına boncuk işlenmesine başlanır. Boncuklar örülürken küçük Numara tığ kanca kullanılmalıdır.

Tığ kancaya geçirilen boncuktan sonra 1 zincir daha alınır, işlenir. Boncuktan sonra 3 zincir çekilir, ikinci boncuk aynı şekilde örülür. Her boncuk arası iki zincir bırakılır, üçüncü zincire bat – çık yapılarak işlenir. Boncuk sırası işlendikten sonra, satır başından itibaren üçlü trabzan tekniği ile örülür. İki sıra aynı şekilde yapılır.

Tur başından itibaren ikili trabzan tekniği ile 3 sıra örülür. Zincirler kesilir. Tığ işi bebek patiğin boncuklu kısımlarından zincir alınır, süsleme zincir çekilir. Küçük çiçek motif işlenir. Patiğin ön parmak kısmına örülür. Zincir çekilerek, bebek patiğin bant kısmı yapılır, patik bitirilir. Ayrıntılı yapım aşamaları resim ve videoda gösterilmiştir.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon