Bebek Arabası için Battaniye Modeli

Bebek Arabası için Tığ işi Bebek Battaniye Modeli Yapımı, Video

Örgü bebek battaniye modellerine spiral çiçek motifli battaniye modeli yazılacaktır. Tığ işi bebek örgülerinden battaniye yapımları; ölçülerine göre farklılık gösterir. Bebek arabaları için battaniyeler, bebek uyku tulumu battaniyesi, bebek karyolası için çok çeşitli modeller vardır.

Tığ işi örgü bebek battaniye modeli yapımında 2 tane farklı yün iplikle kullanılır.
Bebek yün iplikleri ile örülür. 3 numara tığ kanca ile işlenir. Sekiz tane zincir yapılarak başlanır. birleştirilir. 3 zincir yapılır, kroşe teknik işlenmeye başlanır. Sık iğne dolgu tekniği ile sihirli halkanın çevresi doldurulur. Sihirli halka işlenir. Ikinci sihirli halka ilk yapılan sihirli halkadan geçirilerek işlenir. İç içe geçmiş halkalardan kare şeklinde spiral çiçek motifler yapılır. Birbirlerine eklenerek tığ işi bebek battaniye örülür. Yuvarlak tığ işi motifler farklı renklerde işlenir. Beyaz, pembe olarak. Kız bebekler için güzel bir battaniye modelidir. Bebeğiniz erkek ise, mavi – beyaz ipliklerle işlersiniz. İkinci renk iplik ile zincir çekilir.

Birinci işlenen sihirli halkadan zincir video gösterilen şekilde geçirilir. Zincir birleştirmesi yuvarlak motif arasında şeklinde yapılır. Satır başından itibaren 3 zincir çekilir, kroşe ( 3 lü trabzan ) işlenir. Toplam 5 tane yuvarlak motif örülür. Beyaz renk yün iplik ile yapılmış olan yuvarlak motiflerin çevresi işlenmeye başlanır. Sık zincir örülür. Belli aralıklar ile kroşe zincir file yapılır. Motifler etrafında zincir çekimleri yapılarak beş tane yuvarlak daire çiçek şekline çevrilir. Bunun için, zincir bat – çıkları bir alttaki motifle birlikte örülür. Bu şekilde birbirine geçmeli kare çiçek motif yapılır. Çevresi 3 zincir çekilir, bat – çık yapılır örülür. 6 tane trabzandan sonra kroşe işlenir. Birinci sıra bu şekilde bitirilir. İkinci satırda işlenmiş olan file zincilerin dolgu yapımı örülmeye başlanır. Kare çiçek motifler işlenir.

Tığ işi zincir çekimleri ile birleştirilir. Böylelikle bebek battaniye modeli yapılır. Ayrıntılı yapım aşamaları videoda gösterilmiştir. Tığ işi çiçek motifli bebek battaniye modelinde sadece 2 renk iplik kullanılmaz. İsteğe göre 3-4 tane farklı renklerde yün ipliklerle işlenir. Tığ işi bebek battaniye modelinin ölçüleri 80+80 cm dir. Çiçek motifler birleştirilir. Kenar kısımlarına şerit işleme örgüsü yapılır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon