Balık Sırtı Elbise Modeli

Tığ işi Örgü Balık Sırtı Bebek Elbise Yapımı Video

Bebek örgülerinden kolay ve hızlı bir şekilde işlenen bebek elbise modelidir. Pembe renkte yazlık askılı, robadan başlamalı örgü elbisedir. Tığ işi örgü bebek elbise modelinde balık sırtı desen tekniği kullanılır. 3 numara tığ kanca ile örülür. Tığ işi bebek elbisenin ölçüleri:

1 yaş için 100 zincir.

2 yaş için 110 zincir
3 yaş için 120 zincir

4 yaş bebekler için 130 zincir yapılarak başlanır.

Tığ işi balık sırtı desenli bebek elbise modeli yapımına 1 yaş için olan ölçü ile başlanır. 100 zincir çekilir. Birleştirilir. Satır başından 4 zincir işlenir. 1 zincir boş çekme, 1 tane trabzan şeklinde dört zincirde bir file örgü yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde işlenir. İkinci sırada nokta tekniği örülür. Üçüncü satırda ilk sırada olduğu gibi file örgü örülür. Bir file bir nokta tekniği şeklinde işlenir. Toplamda dokuz tur örülür. Bu işleme yakadan başlamalı bebek örgü elbisenin roba kısmıdır. 100 zincirle başlanan roba örgüde 94 tane file örgü desen örülür.

El işi bebek elbisenin etek kısmını işlemeye başlanır. Örgü balık sırtı desen tekniği kullanılır. Yapım aşamaları videoda gösterilen teknik kolaylıkla işlenir. Sık balık sırtı teknik çeşidi değildir. Aralıklı, uzun zincirler ile yapılır. Yapım aşamaları videoda gösterilen tığ işi pembe renkli balık sırtı desenli bebek elbise modeli tamamlanır.

Video -Tığ işi Balık Sırtı Örgü Desen TekniğiBunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon