3 Renkli Bebek Hırkası

Tığ işi 3 Renkli Bebek Hırka Modeli ve Yapımı

Bebek örgüleri kolayca işlenilen hırka modeli yazılacaktır. 3 renkli, polo - gömlek yaka modelindedir. İsteğe göre tek renk yün iplikle de örülür. Fakat 3 renk geçişli model daha tatlı durmaktadır. Ortada beyaz yün iplik, diğer üst ve altlarda zıt canlı pastel tonlarda işlemesi ile bebek giysisidir. Tığ işi örgü bebek hırkası yapımı; alttan başlanılır. Turuncu (bal kabağı renginde) yün iplik ile lastik işlenir. 6-9 aylık bebekler içindir. 4 numara tığ kanca ile örülür.

Tığ işi 3 renkli bebek hırkasında her renk işlemesi 11 sıradır. Çift kroşe tekniği ile örülür. Tercihe göre; kol, yaka ve arka - ön parçaların lastik kısımları çift kroşe, diğer gövde bölümü tığ işi ajur desen ile yapılır.

Örgü bebek hırkasının kol kısımları 23 satır işlenir. Yaka kısmını yapmak için, bebek hırka bitirilir. Boyun bölümünden zincir alınır, 8 tur yaka için örgü yapılır. Lastik kısımlarından sonraki hırkanın gövde- desenleri 25 satır, işlenir. Bebek hırkanın düğme kapatma kısımlarını farklı 2 şekilde yapabilirsiniz. Birincisi; yün ipliklerden yapılan ilikle, düğmeye geçiriliş. İkinci yapımda; hırkanın ön kenarına ilik açılımıdır. Aralarında on ilmek olacak şekilde mesafe bırakılarak, 2 zincir kesimli ilikler yapılır.Tığ işi bebek örgü hırkayı, kablo desen işlemesi ilede örebilirsiniz. Tercih size kalmıştır. Tığ işi Modelleri sitemde çeşitli örgü teknikleri ve yapımları vardır.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon