Yaprak Motifli Örgü Bayan Kazak Yapımı

örgü
Yaprak Motifli Örgü Bayan Kazak Yapımı, Videolu

Örgü bayan giysi çalışmalarına örnektir. Kabartma yaprak motifli bayan kazaktır. Kolay şekilde örülür. Uzun kollu kazak, isteğe göre balıkçı ( boğazlı) yaka veya sıfır yaka tekniği ile işlenir. 4 ve 3,5 numara örgü yün şiş ile örülür. Örgü bayan kazak yapımında motif yerleşimi, gövde parçalarına 2 şer dal motif, kollara 1 dal motif örgüsü yapılır.

Bel kısmından 3,5 numara şiş ile, 2+2 şeklinde lastik örgü yapılarak başlanır.

Bayan örgü süveterin ön ve arka parça genişliği 45 cm dir. On beş sıra işlenir, desen örgüsü örülür. 4 numara şiş ile on tane ilmek artırma yapılır. Bayan kazağın ön parçası işlenmeye başlanır. Düz örgü tekniği ile satır başlanır. Kabartmalı örgü yaprak motif deseni için ters ilmek ile motifin kenarları işlenir. Örgü yaprak motifin yapım aşamaları videoda gösterilmiştir.
örgü

Örgü bayan kazak modeli yapımında yaka kesimi 20 orta ilmek kapatılır. Omuz kısımları iki parça şeklinde örülür, bitirilir. Kol kesim evi yerleri için yanlardan ilmek eksiltme yapılmaz. Ön ve arka parçalar düz şekilde yapılır. Arka parça için aynı uzunlukta ilmek atılarak başlanır. 2+2 şeklinde lastik örgü işlenir. On beş sıra örülür, motif yapımına başlanır. Tercihe göre, arka kazak parçasına motif işlemesi yapılmaz, düz örgü ile işlenir. Yaka açıklığı kesimi için on beş ilmek kapatılır. Omuzlar iki ayrı şekilde örülür, ilmekler kapatılır. Kollar için 35 ilmek atılarak başlanır. Aynı şekilde 2+2 sayısında lastik örgü yapılır. On beş sıra örülür, 4 numara şiş ile motif yapımına başlanır. Kollar için on ilmek artırma işlenir. Kol kesimleri yapılmadan örülür, ilmekler kapatılır, kolların örülmesi tamamlanır. Gövde parçalar, dikiş yapılır, kollar dikilir. Yaka lastik kısmı için 3, 5 numara örgü şiş ile yaka açıklığından sıra atlamadan ilmek alınır. 2+2 sayısında lastik örgü yapılır. İstenilen uzunlukta örülür. Yaka lastiği için katlama payıda hesap edilir, uzunluk iki katı şeklinde işlenir. Örgü yaprak motifli bayan kazak modeli yapımı tamamlanır. Video ve resimlerde yapım aşamaları ayrıntılı olarak gösterilmiştir.

Video video


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon