Triko Modelli Erkek Hırka Yapımı

Triko Modelli Erkek Hırka Yapımı, Videolu

Örgü triko modelli hırka yapımıdır. Fermuarlı, düz teknik ile işlenen triko hırka örneği video ve resimlerde ayrıntılı şekilde gösterilmiştir. Erkek örgülerinden hırka örnekleri; çeşitli desen, model, teknikler ile örülür. Gömlek, kazak üstüne giyilen hırkalarda da moda vardır. Renk ve desen şekilleri, bunlara örnektir. Triko modelli hırka yapımında kullanılacak malzemeler; yuvarlak misina şiş, 5 tane yün yumaktır. Konuda eklenen hırka kırçıl yün ipliğinden örülmüştür. Desen tekniği, lastik örgü şeklindedir.

Örgü misina şişe on iki ilmek atılır. 3 tanesi diğer şişe boş işlenmeden alınır. Diğer şişte kalan ilmekler işlenir. 5 ilmek örgü tekniği, 1 ilmek ayrı şekilde örülür. Örgü erkek hırka modeli değişik ilmek atma yöntemi ile farklı lastik tekniğinde yapılır.

Örgü yün şişe ilmek işlenirken atılan ilmek kendinize dönük yönde çekilerek örülür. Böylelikle ilmekler farklı şekilde işlenir. Düz örgünün değişik ip alma ile ilmek işlemesinden oluşur. Bu desen triko örgü modelidir. İlmekleri işlerken ip almalar her zaman sizden yana bakacak şekilde olur. El örgüsü erkek hırka yapımına yaka kısmından başlanır. 2+2 sayısında düz ve ters ilmek ile lastik örgü işlenir. On beş satır örülerek, lastik örgü tamamlanır.


Hırka yapımında desen işlemesine başlanır. Her iki turda 1 ilmek artırma yapılarak hırkanın ön parçaları ve arka beden kısmı tek parça işlemesi yapılır.

El örgüsü hırka modeli yapımında, mavi renk yün iplik ile işlenen desen örgü tekniği işlenir. Yirmi satır örüldükten sonra bir numara büyük olan üçüncü şiş alınır, örgüye devam edilir. 3 ilmek ayrı şişe alınır. Resimde gösterilen şekilde iki şişteki ilmekler aynı anda örülmeye başlanır. Boştaki şişe ip alınır, sıra ile birinci şişteki ilmek işlenir. Sonra ikinci şişteki ilmek örülür. Bir ip ile iki şişteki ilmekler yapılır. Bu şekilde işleme el örgüsü triko hırkanın fermuar dikiş yapılacak kısmının iki kat olmasını sağlar.Erkek hırkanın kol kısımları yakadan sonra omuz bölümleri yapılır. Kollarda birlikte örülür. Hırka örgü yapılarak etek boyuna kadar işlenir. Lastik örgü yapılarak tamamlanır. Kolların işlemesi kol manşet lastik örgü ile bitirilir. Fermuar tığ kanca ile zincir çekimi yapılarak hırkaya dikilir. Triko örgü erkek hırka modeli yapımı tamamlanır.

video

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon