Selanik Örgü Bebek Hırka Yapımı

örgü
Selanik Örgü Bebek Hırka Yapımı, Videolu

Bebek örgülerinden selanik desenli hırka modeli yapımı yazılacaktır. Kolay ve hızlı şekilde işlenen bebek hırkası için dört numara örgü şiş kullanılır. Hırka modelinin yapımı, 1 tane arka parça, 1 tane ön parça sayısında olacaktır. Hırka ve yelek modellerinde ön parça 2 tane örülür. Bu modelde, uzun tek parça ön örülür. İki parça şeklinde yakalı bebek hırka modeli oluşturulur.

Selanik örgü yakalı bebek hırka modeli yapımı: Arka parça için 38 ilmek atılır. Yedi veya sekiz sıra 2+2 şeklinde lastik örgü örülür. Satır başından itibaren örgü Selanik tekniği işlenir. Desen örneği yapımında ilk satırda dört veya beş ilmek artırma yapılır. 20 cm lastik örgü ile birlikte desen örülür. İlmekler kesilir, hırkanın arka parçası bitirilir. Ön tek parça için 23 ilmek başlanır.

 

örgü1

örgü2

Arka parçada olduğu şekilde lastik örgü işlenir. Desen teknik örgüsüne başlanır. İlmek artırma yapılır. Arka beden parçasının, yaka katlaması hesap edilir. Toplam kırk yedi cm uzunlukta ön parça örgü örülür. Resimlerde gösterilen şekilde ön ve arka parça dikiş yapılır. Kollar işlenir. Kollar için 12 ilmek atılır, 2+2 şeklinde lastik örgü örülür. Son olarak düğmeler dikilir. Selanik örgü yakalı bebek hırka modeli yapımı tamamlanır. Resim ve video gösterimi ile detaylı şekilde yapım aşamaları eklenmiştir.

video


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon