Sakallı İple Bot Modeli Yapımı

örgü
Sakallı İple Örgü Bayan Bot Patik Modeli Yapımı
Bayan örgüleri çeşitleri içinden bot yapımı yazılacaktır. Sakallı iple işlenen sıcak tutan bot patiğidir. Kışın kullanabileceğiniz örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine çok şık yapımı da oldukça basit olan bir bot örgü patik modeli göstereceğim. Örgü botu modelini şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlar da buradaki anlatımı takip ederek kolaylıkla yapabilir. İki şiş ile sakallı bot yapımı için kullanılan örgü ipi iki kat haline getirilmiş ve bu şekilde botun ön kısmı oluşturulmuş.


örgü1

Sakalı ip ile yapılan kısımda ise bu iki kat ipin bir tanesi çıkartılıp yerine sakallı ip eklenmiş ve bu şekilde yine iki kat olarak örülmüş. Bu sayede ise kalın bir bot elde edilmiş. Burada bir yumak patik ipi bir yumakta sakalı ip, şiş olarak ise 4 numara şiş kullanılmış. Nako ve sakallı ip kullanılmıştır. Ayak çevresi ölçülür, kaç cm ise ona görae ilmek atılarak başlanır. Haroşa örgü ve düz örgü desen tekniği ile örülür.

Sakallı bot yapımı için kahverengi ipler seçilmiş. Siz dilerseniz taban için ayrı bir renk sakallı ip kullanılan yerde ise ayrı bir renk kullanarak da bu botu yapabilirsiniz.

örgü2

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon