Pratik Örgü Bayan Bere Modeli

Düz Örgü Bayan Bere Modeli Yapımı Resimli Anlatımlı

Başlık, bere, atkı, eldiven kış mevsimi için palto, kabanlarla takım kullanılan giysilerdir. Hazır satın alınacağı gibi örgü, tığ işi yapımlarla hazırlanabilir. Bayan örgü modellerine bir örnekte bere çalışmasıdır.
Pratik örgü desen tekniği ile işlenmiş, evde kısa sürede örülecek bir çalışmadır.

Düz örgü tekniği örülür.

Saç berenin kenar şerit kısımları saç örgü ile yapılır. Düz örgü bayan bere yapımı için gerekli malzemeler: Misina yün örgü şiş (yuvarlak yaka yapımı şiş), 1 yumak yün akrilik ip, etamin iğne.

Bayan bere modelinin yapımı: Bayan örgü bere modeli işlemesi, farklıdır. Kenar lastikten başlama, ilmek eksilterek tepe kısmına doğru işleme veya yuvarlak motif şeklinde başlayıp modeli ilmek artırma ile işleme tekniği değildir.


Bere modeline yandan başlanıp işlenir. Başlangıç düz örgü şişe on ilmek atılır. Düz örgü desen tekniği ile her satırda 1 ilmek artırılır, işlenir. Bu on altı ilmek içinde 8 (4+4) ilmek saç örgü desen, her iki yan kısımlarında 3 er (3+3) ters ilmek, 1 düz ilmek şeklinde işlenir. Bayan bere modelinin kenar saç örgü desen için 14 ilmek sayısında yapılır. Berenin yukarı kısmına doğru düz örgü kısmındaki ilmekler 13 tane artırılır.


Örgü bayan bere modelinin ilk dilimi yapılır. Yuvarlak misina şişle örülmeye başlanır. On sırada bir saç örgü burgusu yapılır. 13 ilmekli düz örgü ile işlenmiş dilimler 8 tane örülür. Son yapım aşaması bayan berenin ilmekler kesilir, kapatılır. Etamin iğne ile kenarlar yan kısımda dikilir. Örgü bayan bere modeli bere kısmı tamamlanmıştır. Modelin kenar lastik örgü bölümü için ilmek alınır. 1+1 şeklinde düz -ters örülür. İsteğe göre bere modelinin değişik renkler ile işlemeleri güzel olur.
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon