Örgü Üçgen Modelli Şal Yapımı

Üçgen Örgü Modelli Şal Yapımı, Videolu

Bayan örgü şal modellerinden kolay şekilde işlenen örnek yazılacaktır. Örgü şal modelleri; dikdörtgen, üçgen, boyunluk (şal) şeklinde model çeşitlilik gösterir. Kışlık giysilerde çok kullanılan örgüler, renk şekil, desen olarak farklı şekilde modeller hazırlanır.

Farklı yün iplikler ile örgü yapılan şallarda örneğin sakallı iple örülen, kendinden birkaç renkli iplerle işlenen modeller vardır. Bu konuda üçgen modelli uçlarında süslemeli alacalı tonlarda örülen şal modeli yayınlanmıştır. Ayrıca videoda ayrıntılı yapım aşamaları ile kolaylıkla işlenir.

Örgü şal boyundan geçirmeli bağlanır, omuzlardan sarkmalı şekilde kullanılır. Bundan başka boyunluk şeklinde boğaza dolamalı olur. 4 numaralı misinalı yuvarlak örgü şiş ile örülür. Akrilik 200 gr yün iplik ile yapılır.


Örgü üçgen modelli bayan şal yapımına; 3 ilmek atılarak başlanır. İkinci sıradan itibaren haroşa örgü tekniği ile işlenir. Üçüncü satırda 1 ilmek artırma yapılır, düz örgü örülür. Dördüncü turda 1 ilmek boşta alınır, haroşa örgü yapılır. Beşinci satırda işlenir, ortada 1 ilmek artırılır. 2 sırada bir ilmek artırma yapılır. Her ilmek artırma yapılırken, bir ajur teknik işlenir. Böylelikle kenar kısımlarda ajur desen de örülür. Bu şekilde istenilen uzunluğa oluşuncaya kadar, bayan şal örülür. 2 satırda bir ilmek artırma yapılır. Resim ve videoda ayrıntılı şekilde gösterilmiştir. Tercihe göre şalın uçlarına ponpon elişi süslemeler eklenir.

video


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon