Örgü Tek Renkli Dama Desen Tekniği

örgü
Örgü Tek Renkli Dama Desen Tekniği Yapımı, Detaylı Anlatımlı- Videolu

Örgü desen teknikleri çeşitli sayıdadır. Teknik işlemeler ile değişik şekilde desenler işlenir. Tek renkli örgü dama desen tekniği de bunlara bir örnektir. İsteğe göre iki (çift) renklide işlenebilir. Örmek için yün şişleri ip dolama, zincir atımları, boş ve ip geçirmeden ilmek örme, şiş size bakan kısım veya arka kısmından ilmek atım alım biçimleri ile birçok desen tekniği meydana getirilir. Bu örgü teknikleri ile birbirinden güzel motifler, örgü modelleri oluşturulur. Soğuk kış günleri için örülen giysiler hem bütçeye, hem de kişinin zevkine göre istediği desenle giysiler örülebilir.

örgü1

Örgü dama desen işleme ve görsel açıdan sepet, hasır örgü tekniklerine benzer. Sık ilmek tekniği ile bebek hırkası, battaniye. bere işlenir. İlmek atma şekil ile ajur, file desenlere göre daha sıcak tutar. Bay, bayan, çocuklar için örgü işlemeler yapılır. Örgü Modelleri sitemde, bundan başka örgü teknikleri de vardır. Çeşit fazla olunca örgü örmeler daha güzel ve alternatif desen seçimleri çok olur.

Dama desen nasıl yapılır? Detaylı anlatımı:

Örgü şiş yünlere ilmek atılır. Dama tekniği şekil olarak karedir. Buna göre de ilmek sayısı iki değişik teknik örmek için aynı sayıda olmalıdır. Örneğin, 4+4, 5+5, 6+6 sayısı gibi. Örgü tekniklerinden, düz ve haraşo desen ile örülür. İsteğe göre haraşo yerine pirinç örgü teknikte kullanılabilir.

üörgü 2

Yün örgü şişler 6-7 numara kullanılması uygun olur. Tek renk dama örgü tekniği yapımı; ilk ilmek sıraları düz örgü tekniği ile örülür. Kaç tane işlenmişse, aynı sayıda haraşo tekniği ile devam edilir.

Lastik örgü işleme tekniği gibi, Düz- Haraşo teknikleri ile örülür. Resimlerde ayrıntılı olarak gösterilmiştir. Ayrıca detaylı dama örgü tekniği nasıl yapılır? Video gösterimi de vardır.

video 


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon