Örgü Renkli Şal Etol Modeli

Örgü Renkli Bayan Şal Etol Modeli Yapımı

Bayan örgülerden etol yapımı yazılacaktır. Kışın omuzlarınızı sıcacık tutacak kesim olmayan omuz kısmınız da duracak bir etol örebilirsiniz.

Genellikle kışın iş yerlerinde olsun ev gezmelerinde olsun rahatlıkla kullanabileceğiniz değişik bir örgü etol modelibaşınızdan geçirerek de kullanabilirsiniz ya da gizli görünmeyecek şekilde ters tarafına kancalar dikerek de kullanabilirsiniz.

Beden ölçünüzü alarak göğüs kısmının ölçüsü olacak şekilde bu ölçüye göre ilmekleri şişe atın başlangıç için enden atkı gibi örülmez. Boydan örülecek bunun için atacağınız ilmeklerin sayısı fazla olmalıdır. Örneğin 100 ilmek gibidir.

Örgü şekli 4 sıra ters ilmek, 4 sıra haraşo örgüsü olacak şekilde örülecek. İstenilen uzunluğa geldikten sonra ilmekler kesilerek örme bitirilecek. Etol'ün her iki ucunu birleştirirken resimde görüldüğü gibi kıvırarak birleştirebilirsiniz, bu birleştirmeyi ya gizli kancayla içten dikerek yaparsınız ya da yün iplikle dikerek birleştirirsiniz. Diktiğiniz zaman etolü kafadan geçirerek giyilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon