Örgü Kolsuz Erkek Çocuk Yelek Yapımı

Erkek Çocuk Yelek Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı

Erkek çocuk örgü modellerindendir. El örgü yapımı çocuk yelek modeli işlemesi anlatımıdır. Çift renk yün ipliklerden örülen erkek çocuk yelek modelidir.

Yıldız şeklinde desenleri ile zıt renklerden oluşan örgü yelek yapımında 5 numaralı yün şiş kullanılacaktır. Arka ve ön parçalar elli sekiz ilmek atılarak başlanır. Bir düz, bir ters ilmek atılarak lastik örgüsü yapılır. Yedi sıra lastik örgüden sonra, kolsuz yelek modelinin gövde işlemesine geçilerek, birbirine bağlantılı yıldız desenleri örülmeye başlanır.

Erkek çocuk yelek yapımı: İlk iki satır, üç sıra lacivert, üç sıra beyaz renklerde yün iplikler ile düz zincir atılır. Üçüncü sıradan itibaren desen çalışmasına başlanır. Resimlerde ayrıntılı olarak verilen desen işlemesi kolaylıkla yapılır.

Ön parça için yaka kesimi on beş ilmek birden kesilerek iki parçaya ayrılır. Her satırda, bir ilmek kesilerek toplamda, yedi ilmek kesilip omuz ilmekleri kapatılır.Yaka ve kol ağızlarına lastik işlemek için, yuvarlak şişler ile kenar ilmekler alınarak, bir düz ve bir ters lastik şeklinde işlenilerek bitirilir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon