Örgü Kare Modelli Çocuk Yelek Modeli

Örgü Kare Modelli Erkek Çocuk Yelek (Süveter) Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü erkek çocuk kare modelli düğmeli yelek yapımıdır. Aynı renkte kabartma desen işlemelidir. Kolsuz, ön ve arka parça ayrı şekilde işlenir. Misinalı yuvarlak 3 numara örgü şiş kullanılır. Yelek modelinin kenar lastik kısımları için 2,5 numara örgü şiş gereklidir.

Erkek çocuk örgü yelek modelinin ön parçası kapalı yaka kısmı açık düğmeli olarak örülür. Örgü kare desen resimlerde gösterilen şekillerde ilmek sayısı ile işlenir. İsteğe göre, kare örgüye benzeyen sepet, dama veya haroşa örgü tekniği de kullanılır. 3-4 yaş erkek çocuklar içindir.

Örgü erkek çocuk yelek ölçüleri: Genişlik 38 cm, uzunluk 65 cmdir. 2+2 sayıda lastik örgü yapılarak başlanır.

Örgü çocuk yelek (süveter)modeli yapımında on sıra lastik örülür. Altı ilmek artırma yapılır, yuvarlak misina şiş ile işlenir. Örgü desen şeması resimlerde eklenmiştir. Ön ve arka parçalar aynı şekilde işlenir. Kol kesimler için 18 cm den sonra 2+3+1 şeklinde ilmek kesilir. İlmek kesimler resimde gösterilmiştir. Ön parçada kol evi kesimi yapıldıktan sonra 12 sıra işlenir. V yaka açıklığı için, orta ilmekten 6 tane kapatılır. 27 satır işlenir. 1+2+3 şeklinde yuvarlak kenar ilmek kesim yapılır, ön parça tamamlanır.


Erkek çocuk yelek modeli yapımında, arka parça lastik ve desen işleme ön parçadaki gibi işlenir. 18 cm örgü yapılır, kol evi kesimleri yapılır. 2+3+1 sayısında ilmek kapatılır. 16 cm daha işlenir. Erkek çocuk yelek modeli arka parçasıda işlenir. Ön ve arka yelek kısımları dikiş yapılarak birleştirilir. Kol ve düğmeli yaka lastikler 2+2 şeklinde örülür. Erkek çocuk yelek (süveter) modeli tamamlanır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon