Örgü Fıstık Modeli Atkı Yapımı

Örgü Fıstık Modeli Bayan Atkı Örneği Video

Bayan örgülerden güzel, şık ve kolay işlenen atkı modeli yazılacaktır. Yapım aşamaları örgü fıstık desen, isteğe göre popcorn, patlamış mısır tekniği ile de işlenir. Kenarlarına saçak elişi süslemeler yapılır. Bayan, genç kızlar, çocuklar için yapılır.

Örgü fıstık desenli bayan atkı modelini kısa sürede işleyip bitirilir. On beş dakika ile otuz dakika arasında yap- tak çalışmasıdır.

Farklı modellerde bayan atkı örnekleri işlenir. 6 numara tahta örgü şiş ile işlenir. Bir sırada on tane fıstık örgü işlenir. İkinci sırada iki fıstık örgünün arasında olacak şekilde fıstık desen örgü tekniği yapılır. Atkının uzunluk ölçüsü 95 cm dir. En (genişlik) on tane fıstık örgü yapılacak şekilde olur. Bir satırdaki ilmekler hep ters örgü yapılır. Sıra başından 1 ilmek düz işlenir. İkinci zincirde ip size bakan kısımdan geçirilir. İlmek örülür, ikinci ilmekte ip şişin size bakmayan kısmından geçirilir, işlenir.

Örgü yapımında ilmek ipi şişten tam geçirilmeden tekrar ip alınır, yapılır. Yani bir ilmek iki defa örgü örülür. Böylelikle fıstık – pop corn desen tekniği yapılır.

El örgüsü bayan atkı modeli video gösterimine bakılarak kolaylıkla işlenir. Kısa sürede yapılıp bitirilerek, sevdiklerinize, arkadaşlarınıza bu modeli örüp hediye edebilirsiniz.


video


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon