Kolsuz Örgü Erkek Yelek Yapımı

Kolsuz Örgü Erkek Yelek Modeli

Erkek örgülerinden kolsuz yelek modelinin yapımı yazılacaktır. El örgüsü erkek yeleği yapımında, önden düğmeli olarak örülecek yelek modelinde tek renk kullanılacaktır.

Koyu renkler erkek yün giysilerinde revaçta olan tonlardır. Örgü teknikleri, saç örgüsü, ters örgü, düz örgü, kablo örgüsü ve pirinç örgü yapımı olacaktır. Koyu renk yeşil yün renklerinden 4 yumak, 3 nolu yün şişleri ve 8 tane düğme gerekli olacaktır.

Kolsuz ve Düğmeli Erkek Yeleği Modeli Yapımı

Arka Beden : 116 ilmekle 1 düz/1 ters lastik başlanır. 8 sıra sonra verilen örgü raporu uygulanır. Erkek yeleğinin arka örgü beden boyu, 45 cm olunca her iki yandan 3′er, 2′şer olarak ilmek kesilir. Kol evi boyu 20cm olunca ilmekler kapatılır.

Ön Beden : 58 ilmekle 1 düz/1 ters lastik başlanır. 8 sıra sonra, verilen örgü uygulanır. Örgü boyu 41 cm olunca, kenarlardan kol evi için 3+ 2 +1 ilmek kesilir. Diğer kenardan yaka için her sırada ters ilmek keserek devam edilir. Kol evi boyu 20 cm olunca ilmekler kapatılır.

Ön ve arka parçalar omuzlardan dikilir. Yaka ve ön kenarlara şiş takıp, 8 sıra 1 ters/1 düz lastik örülür. Ön kenarlardan birine düğme iliği açılır. Kollara da yuvarlak yaka şişi takılarak 1 ters/1 düz lastik örülür. Beden yanlardan dikilir. Erkek yeleği ters çevrilerek, bastırmadan buharlı ütü tavsiye edilir.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon