Kız Çocuklar için Örgü Pembe Hırka Modeli

Karpuz Kollu Kız Hırka Yapımı, Video

Çocuk örgüleri kız çocuklar için hırka yapımı yazılacaktır. Pembe renkte, belden itibaren etek şekli, dikişsiz volanlı modeldir. Örgü hırka modelinin üst kısmı ve kolları haraşo örgü desenle işlenmiştir. Kol kısımları saç örgü tekniği ile süsleme yapılmıştır.

El örgüsü hırkanın belden başlamalı saç örgü desen işlenmiştir. Palto şeklinde uzun hırka modelidir. Pembenin bütün tonlarında örülen giysiler, kız çocuklar için harika olur. Bu yayındaki hırkanın rengi toz pembedir.

Yaka kısmı kare şeklinde işlenir. İlmek sayısı belden başlamalı olarak artırma yapılır. 3 tane video gösterimi ile hırka kolaylıkla işlenir.



Kız çocuk örgü pembe hırka modelinin yapımında 4 numara yuvarlak örgü şiş kullanılır. 63 ilmek atılır. El örgüsü hırkanın yaka kısmından işlenmeye başlanır. Haraşo örgü tekniği yapılır. İlmek dağılımı örgü hırkanın iki ön parçası için 10 ar ilmekten, toplam 20 ilmek yapar. Sağ ön kenar hırkaya 12 ilmekte bir ilik açılır. Kollar reglan şeklinde işlenir. Kollar için 12 şer ilmek yapılır, toplamda 2 kol için 24 ilmek atılır. Kız çocuk hırkanın arka beden parçası için 19 ilmek yapılır. Tek parça şeklinde yakadan başlamalı şekilde örülür.


2 ayrı bedende kız çocuk hırkası ölçüleri yazılmıştır. İlk beden için 63 ilmekle başlanır.
Örgü hırkanın büyük beden için ölçüleri; 76 ilmekle başlanır. Tek parçada işlenir. 14 ilmek arka beden parçası, ön 2 kenar parça 17 şer ilmek yapılır. Kollar için 12 şer ilmekten toplam 24 ilmek işlenir. Reglan kol şeklinde örgü örülür.

Saç Örgü desen tekniği şeklinde kolların orta bölümüne örgü yapılır. Her bir saç örgüsü 3 ilmekten oluşur. 3+3 sayıda saç örgü deseni işlenir. Her iki satırda bir 1 ilmek artırma yapılır. Örgü hırkanın bele kadar bölümü işlenir. Örgü kız çocuk hırkanın etek bölümü işlenmeye başlanır. Saç örgü desen tekniği etekte sıra ile yapılır. Her saç örgü desen burgusu 8 ilmekten işlenir. 8+8 düz ilmek saç örgü arada 3 ilmek ters örgü örülür. Saç örgü aralarındaki boşluklar düz örgü ile 11 ilmek işlenir. İkinci satırdan itibaren saç örgü desen aralarındaki ters örgülerden ilmek artırma yapılır. Her üç işlemede 1 artırma olur. Hırkanın volanlı etek bölümü bu şekilde işlenir. Yapım aşamaları videolarda gösterilen kız çocuk hırka modeli tamamlanır.

video







Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon