Kablo Desenli Örgü Erkek Kazak Yapımı

Örgü Kablo Desenli Erkek Kazak Yapımı

Sıfır yaka erkek kazak modelidir. Kablo desen tekniği ile işlenmiştir. Örgü ve tığ işi modeller genellikle bayan. çocuk ve bebekler için çeşitlidir. Erkek örgü modeller internette araması çok fakat konu çeşitliliği yapımı yok. Değişik model ve desen içerikliği ile konular paylaşılacaktır. Örgü kablo desen örneği, bilinen desen özelliğinin dışında kablo desen çeşitlerinden bir tanesi ile kazak modeli örülecektir. Kablo desen, bay, bayan kazaklarda daha iyi görünür. Kabartma motif şeklinde olmasından dolayı, kilolu gösterir. Özellikle kilolu, şişman bayanları daha kilolu gösterir.

Örgü kablo erkek kazağı, işlemesinde kablolar, 4 ilmek şeklinde işlenir. Kablonun ilk 1. Ve 4.son ilmek haraşo örgü işlenir.

Kablo desen katlama bölümleri haraşo örgü ile örülür. Desen hatları belirlenir. 38- 40 beden örgü ölçü: Beden genişliği, 52 cm, beden boy (uzunluk) 70 cm işlenir. Kol evi kesimi yapılmayacaktır. Yaka oyukluğu için orta ilmekler 2+1+1 sayıda kesilir. Omuzlar 14 cm genişlikte olunca ilmekler kesilir, kapatılır. Ön parça kazak da aynı ölçülerde işlenir. Kollar, 1+1 şeklinde lastik örülür. 36 cm işlenir. Kol oyukları için kesim yapılmaz. Parçalar dikilir. Kazak dikiminde bir omuz açık bırakılır. Yaka lastiği için misina yuvarlak şiş ile ilmek alınır. 1+1 şeklinde lastik örülür. Omuz kapatılır, örgü erkek kazak tamamlanmıştır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon