Gri Renkli Erkek Bere Modeli

Gri Renk Erkek Örgü Bere Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü erkek bere modellerinden gri renkli, düz örgü tekniği ile işlenen örnek çalışma yazılacaktır. İsteğe göre ponpon takılır. Kolay ve hızlı şekilde örülen el yapımı bere modelini denemenizi öneririm.

Kışın soğuk havalarda kullanılışlı şekli ile yetişkin erkekler, gençler ve çocuklar için işlenir. Örgü bere işlemesi iki değişik renkte yün iplik ile yapılmıştır. 11 numaralı yuvarlak misina örgü şiş ile örülür. İsteğe göre düğme süsleme olarak dikilir. El örgüsü bere yapımında ana renk gridir. Şerit çizgiler için farklı renklerde; örneğin bordo, lacivert, siyah tonlarda kullanılır.

Gri yün iplik ile elli bir ilmek yapılarak başlanır. Dokuz sıra 2+1 sayısında (2 düz ilmek, 1 ters ilmek) lastik örgü işlenir. Onuncu turda diğer renkteki yün iplik ile örülmeye başlanır. 2 sıra zıt renkte düz örgü yapılır. Tekrar gri renk iplik takılır. İki satır gri iplikle işlenir. Tekrar değişik renkte iplik ile son iki tur örülür. Ana renk olan gri yün iplik ile düz örgü şeklinde bere işlenmeye devam edilir.Lastik örgüden sonra, on yedi cm daha örülür. İlmekler kapatılır. İp fazlalığı ile büzgü yapılır, dikiş ile berenin açıkta kalan bölümleri kapatılır. Yapım aşamaları kolay ve hızlı örülen erkek bere modeli tamamlanır.


Resimlerde detaylı işleme aşamaları gösterilmiştir. Erkek örgülerinden bere modelinin aynı renklerinde atkı da işlenebilir. Uç kısımlarına yapılacak şerit işleme ile bere atkı takım yapılır.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon