Bebek Ayakkabı Patik Yapımı

Bebek Ayakkabı Patik Yapılışı Video
Örgü bebek patik modelleri; çeşitli model, desen ve motiflerde işlenir. Boncuklu, bot şeklinde, sandalet modeli gibi örneklerle yapılan patiklerdir. Kolay ve kısa sürede işlenen bebek patikleri; konusuna bir tane de ayakkabı patik yazılacaktır. El örgüsü bağcıklı ayakkabı modeli patik yapımıdır. Ayrıca video anlatımı ile örgü bilmeyen bayanlar bile işler. Pamuklu iplik kullanılması uygun olur. 2 numara örgü yün şiş ile örülür. 2 küçük düğme, 2 tane farklı renkte pamuklu iplik gereklidir. Kullanılan örgü teknikleri; haroşa, düz, ters örgülerdir.

Mavi renk iplik ile işlenmeye başlanır. 60 tane ilmek yapılır. Yün şişlerin numaraları küçük olduğu için ilmekler ince ve küçük olur. Haroşa örgü tekniği ile işlenir. 20 satır örgü yapılır.

Patik örgüsünün başlangıç ilk ikinci ve üçüncü satırında orta ilmekten 1 tane ilmek kaydırma yapılır. Üçüncü sırada kaydırma yapılan ilmeğin ikinci ilmekler kaydırma – eksiltme örülür. Bir dahaki turda üçüncü ilmek kaydırma yapılır. Yapılan kaydırma ilmekler ayakkabı patiğin ön kısmını belirtir. Haraşo örgü tekniğinden sonra tersi ilmek örgü işlenir. Ters örgü tekniğine başlamadan once 2 ilmek birlikte işlenir, eksiltme ilmek tekniği yapılır. Belli aralıklarda 2 ilmek örülür. Bir satırda üç defa ilmek eksiltme işlenir. On beş satır ayakkabı patiğin kulakçık – bağcık kısmı örülür. Bağcık beş sıra yapılır, on beş satır örülür, ilmekler kesilir, bitirilir.

Örgü patik yapımı yirmi beş satıra gelince bağcık işlenir. Kenar kısımlarda on sekiz ilmek kalır. Iki kenardaki ilmekler; ayrı 2 şiştedir. Örgü şişler çıkartılır, tek şişe 18 arada boşluk ve bağcık 18 ilmek geçirilir. Farklı renkte iplikle işlenmeye başlanır. Satır sonunda on bir ilmek artırma işlenir, şişe ilmek yapılır. Haraşo örgü tekniği ile işlenmeye başlanır. Beş satır örülür. Örgü bebek ayakkabı patiğin üst bağcık kısmı da işlenir. İlmekler kesilir. Örgü patik tamamlanır. İsteğe göre iplik renkleri değiştirilir, bağcık kısımlar boncukla da örülür.


video
Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon