Bayan Örgü Eldiven Yapımı

Bayan 5 Şişle Örgü Eldiven Modeli Yapımı, Resimli Anlatımlı

Kışın soğuk havalarda eller en hassas organlar olduğu için çabuk etkilenir. Kurur, eldivenler çok kullanılışlı olur.

Bayan örgü eldiven parmaklı, parmaksız olarak modeller mevcuttur. Değişik güzel modelleri ile dikkatleri üzerine çeker.

Örgü parmaklı beş şiş ile işlemek zor değildir.

Bayan örgü modelleri çeşitlilik bakımından çok içerikler vardır. Hırka, kazak, şal bunlardan bazılarıdır. Parmaklı eldivenler, parmaksız modellere göre örmek aynı şekilde kolay olur. Kullanım kolay olan parmaklı eldiven modeli istenilen şekillerde süslemeler yapılır.


Elişleri bayan örgü modelleri her zaman için geçerliliğini sürdüren giysi çalışmalarıdır. Kış mevsiminde en çok gereksinme duyulan bayan aksesuarlar arasındadır.

Tığ işi örgü eldiven atkılar bereler vazgeçilmezlerdendir. Parmaklı eldivenler kışın, parmaksızlara göre elleri daha sıcak tutar. İki şişle örgü işlemesi gibi kolay, sırayla beş şişteki ilmeklerde aynıdır.Dantel desen, burgu, sepet, dama, haraşo, ajurlu teknikleri ile işlenir. Şık dantel örgü desenli beyaz renkli eldiven modeli yapımı yazılacaktır. Ayrıca video gösterimi ile daha detaylı olarak model yapımı öğrenilir. 2 tane yün iplik, 2.,5 veya 3 numara beş çorap şiş gerekli malzemelerdir. Parmaklı bayan eldivenin el çevresi 20 cm olacak.

5 şişle örgü eldiven modeli yapım açıklaması: 3 tane çorap şişe sıra 11 ilmek atılır. Her bir şişe yapılan ilmekler, düz örgü tekniği ile örülür. Desen işleme tekniği video ile gösterilmiştir.

Toplam 3 örgü şişe ilmekler yapılır.

Farklı örgü desen teknikleri ile modeller örülür.

Örgü bayan eldivenin avuç kısmına geçildiğinde 6 düz ilmek işlenir.
Desen örülür. Parmaklı kısım işlenişi ayrıntılı olarak videoda gösterilir.


Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon