Balıkçı Yaka Çocuk Kazak Modeli

örgü
Balıkçı Yaka Örgü Erkek Çocuk Kazak Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü işlemeler ile yapımı hazırlanmış erkek çocuk kazak modeli yazılacaktır. Balıkçı yaka diğer adı boğazlı yaka olarak bilinen, yakadan işlemeli kazak modelidir. Desen örgü teknikleri; düz, kablo diğer adı çubuk, burgulu desen ile örülmüştür. Okul öncesi yaşlardaki çocuklar içindir. Balıkçı yaka, kollar, ön ve arka giysi parçalarındaki lastik örgü 2+2 (2 düz örgü ilmek, 2 ters ilmek) şeklinde işlenir.

Balıkçı yaka, kablo örgü desenli erkek çocuk kazağı için gerekli malzemeler: 2,5 numara misina yuvarlak örgü şiş, 4 tane örgü şiş, etamin iğne, 3 tane yumak yündür.

Erkek çocuk örgü modellerinden boğazlı yaka kazak yapımı: Balıkçı yaka misinalı şiş ile ayrı şekilde işlenir. 2+2 lastik örgü tekniği kullanılır. Çocuğun boğaz kısmı ölçüsüne göre, bunun iki kat kırımlı şekilde olması için hesaplanarak, uzunlukta örülür. 113İlmekler kesilir ve kapatılır. Kazak modelin yaka bölümü hazırlanmıştır.

örgü

Resimlerde gösterildiği şekilde 4 tane şiş yakanın ilmeklerine takılır. Omuz kısımlarından kablo desenler işlenir. Geriye kalan ön ve arka parçalar örülmeye başlanır. Kollara 4 tane kablo desen tekniği örülür. Aynı şekilde ön parçanın orta kısmından kablo desen yapılır. Kenar kısımlar düz örgü işlenilir.

örgü2

Reglan kol kesimi yapılır ve misina yuvarlak şişe ilmekler geçirilir.

Örgü erkek çocuk kazağı işlemesi; kollar ve ön-arka parça tek seferde örülmeye başlanır. Kazak ve kollardaki son örmeler, 2+2 tekniğinde lastik örgü yapılır.

örgü

İlmekler kesilir, kapatılır. Erkek örgü çocuk kazak modeli tamamlanır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon