6.9.20

3 Yaş Erkek Çocuk Kazak Modeli

3 Yaş Erkek Çocuk Kazak Modeli Yapımı, Anlatımlı

Çocuk örgüleri, erkek çocuklar için kolay işlenen kazak modeli yapımı yazılacaktır. Düz örgü tekniğinde örülen, çizgili çocuk kazak çeşididir. 3 yaş çocuklar içindir. Farklı renklerde iki sıralı yün iplikler ile örülür. Bebek yünü ile yapılır. Modelde çeşitli renk yün iplik ile örülmüştür.İsteğe göre; el örgülerinden kazak veya kol işlemesi olmayan yelek olarak da yapılır. 1+1 şeklinde lastik örgü ile etek kısmından örülmeye başlanır. Arka kazak parçası 75 ilmek, ön parça 78 ilmek olarak ayrı şekilde örülür. 2,5 numara örgü şişler lastik yapımından kullanılır. On beş sıra lastik örgü işlenir. Sonrasında 3,5 numara örgü şişe ilmekler geçirilir, işleme yapılarak. Bundan başka, farklı desenlerde işlenen örgü çocuk kazak modelleri sitede mevcuttur. Hem kız, hemde erkek çocuklar içindir.


Örgü düz desen tekniği şeklinde örülür. Tercihe göre; 2-3 veya 4 sırada bir yün iplikler değiştirilerek çizgili şekilde örgü erkek çocuk kazak yapılır. İplik renkleri değişimlerinde; başlangıç ilmeklerinde ipler ilk işlemede düğüm atılarak sabitlenir. Sonrasında; her renk değiminde örgü parçanın kenar kısımlarında ipler sıra ile işlenir. Son kazak yapımında; ön ve arka parçalar dikiş yapılıp, birlşetirilirken iplerle beraber dikilir. Yirmi cm işlendikten sonra; kol kesimlerine başlanır. 3+2+1 şeklinde ilmek kesimi yapılır. Diğer ilmekler düz şekilde örülür. Yaka kısmında ilmekler kesilir.


Örgü erkek çocuk kazağın kol yapımları için 46 ilmek ile başlanır. On beş satır 2,5 numara örgü şiş ile 1+1 lastik örgü örülür. 3,5 numara örgü şiş ile düz örgü yapılmaya başlanır. İki satırda bir ilmek artırma yapılır. On sekiz cm işlendikten sonra kol kenar kesimler yapılır. 2+1+1 devamı düz ilmek eksiltme yapılmadan işlenir. Yeterli uzunlukta olunca ilmekler kesilir. İlmek alımları veya dikiş ile beden ve kollar birleştirilir.

Yaka yapımı için yuvarlak misina 2,5 numara ile boyun kısmından ilmekler şişe geçirilir. Otuz sıra 1+1 lastik örgü işlenir. İlmekler kesilir, yaka iç kısma katlanır, dikiş yapılır. Örgü erkek çocuk kazak yapımı tamamlanır.


Previous Post
Next Post

0 komentar: