Waffle Örgü Tekniği

örgü
Waffle - Gofret Örgü Yapımı, Videolu

Örgü desen tekniklerinden kare işlemeli, gofret desenli Waffle örneği yazılacaktır. Yapım aşamaları kolay olan gofret örgü ile bebek battaniyeleri, bay – bayan atkı modelleri, hırkalar örülür.

El örgüsü waffle desen, sık ilmek işleme tekniği ile soğuk kış mevsiminde tercih edilen örneklerdendir.

El Örgü desen tekniklerinden kare işlemeli, gofret desenli Waffle örneği yazılacaktır. Yapım aşamaları kolay olan gofret örgü ile bebek battaniyeleri, bay – bayan atkı modelleri, hırkalar örülür. El örgüsü waffle desen, sık ilmek işleme tekniği ile soğuk kış mevsimi mli ve videolu olarak gösterilen waffle – gofret tekniği işlenecektir.

Düz ve ters ilmek işleme teknikleri ile sepet örgü şeklinde örülür. Waffle örgüde farklılık, kare desen aralarında düz örgü ile şeritler işlenir.

Gofret Örgü waffle tekniği ayrıca isteğe göre tığ işi ile de yapılır. Örgü gofret tekniğinde ilk sıra düz örgü, ikinci sıra ters örgü ile işlenir. Üçüncü sırada, 1 düz örgü, 2 ters örgü şeklinde örülür. Dördüncü satırda, 1 ters, 2 düz örgü ilmek tekniği ile işlenir. Yapım aşamaları videoda gösterilen Waffle örgü yapımı tamamlanır.

Örgü Video

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon