Şiş Örgü Kroşe – Balık Sırtı Tekniği Yapımı

örgü
Şiş Örgü Kroşe – Balık Sırtı Tekniği Yapımı, Resimli Anlatımlı

Örgü tekniklerinde şiş örgü kroşe (balık sırtı tekniği ) düz teknik yerine süsleme düz ilmek gibi yapılır. Şiş örgü kroşe tekniğinin benzer yapımı, örgü işlemelrinde vardır. Şal, atkı, hırka, kazak, yelek, bere, şapka modelleri örmekte kullanılır.
Örgüm Modelleri sitemde; giysi yapımı için başka teknik ve desenlerde vardır.

Bunlardan bir taneside, “iki renkli ip ile örgü oluklu desen yapımı” dır. “ Ayrıca kelebek teknik deseni” ile bere modelleri işlenebilir.

Satır başından ip dolamadan ilmek şişe alınır. Örgü şişin arka kısmına şiş alınır. 2 ilmek şişe takılır. İp almadan şişten yarım geçilir. (3 ve 4. Resimler) İki ilmek alınan azaltarak, tek ilmeğe indirilir. (5. Resim) Şişteki kalan tek ilmeğe bir sonraki karşı şişteki ilmek alınır. Satır başında 2 ilmek gibi olur. Şişin ters tarafından ilmeklerde örme yapar gibi ip dolamasından ilmeği çıkarmadan 2 ilmeğin 1 tanesi düşürülür. (7. Resim) Ters örgü yönünde düz ilmek işlenir. (8. Resim ) Kroşe tekniği diğer adı balık sırtı tekniği bu şekilde işlenerek bitirilir. Örüldüğü zaman dik ve sert duruşu ile bebek giysilerinde ince iplikle işlenmelidir.Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon