Örgü Bayan Yelek Yapımı

örgü
Örgü Bayan Yelek Modeli Yapımı

Bayan örgüleri yapımlarından süveter - yelek modeli işlemesi yazılacaktır. Saç örgülü desen veya Y burgu ile şık, sade bir giysi modelidir. Örgü bayan yelek modelleri yapımıdır.

Malzemeler

6 adet bordo renk ip
5 mm örgü şişi
4.5 mm misinalı şiş
2.5 mm ve 4 mm bükümlü şiş

Yapılışı

Arka Yüz

1. 80 ilmekle başlayıp 7 cm olana kadar 1 ters, 1 düz lastik örgü örülür.

2. Lastikten sonra 1 sıra düz, 1 sıra ters 35 cm örülür.

3. Kol kesimi 4+3+2+1 şeklinde yapılır.

Ön Yüz

1. 80 ilmekle başlayıp 7 cm olana kadar 1 ters, 1 düz lastik örgü örülür.

2. Lastikten sonra Y Burgu Modeline geçilir. Ortadaki 20 ilmek üzerinde 5+5+5+5 şeklinde kurulur. Diğer ilmekler düz örgü örülür.

3. Her 10 sırada bir burgulu model tekrarlanır. 11. sırada 30 ilmek düz örülür. İlk 5 ilmek bükümlü şişe takılır ve örgünün arka yüzünde şişte bekletilir. Sıradaki 5 ilmek düz örüldükten sonra bekletilen ilmekler düz örülür. 5 ilmek bükümlü şişe takılır ve örgünün ön yüzünde bekletilir. Sonraki 5 ilmek örüldükten sonra bekletilen ilmekler de düz örülür. Kalan 30 ilmek düz örülerek sıra tamamlanır. Böylece burgunun ilk sırası örülerek Y burgu modeli kurulmuş olur. 10 sıra örüldükten sonra aynı işlemlere örgünün boyu 41 cm oluncaya kadar devam edilir.

örgü1

4. Kol kesimi 4+3+2+1 şeklinde yapılır.

5. Kol evi yüksekliği 10 cm olunca ilmekler ikiye ayrılır ve tam ortadan bir gizli ilmek çıkarılır. Çıkarılan gizli ilmek örgünün ön yüzü bitinceye kadar bekletilir.

6. Sağ ve sol yakadaki ilmek sayısı 15 olana kadar örgünün arka yüzlerinde 1 er ilmek kesilir.Kol evi yüksekliği 18 cm olunca yakalar kesilir.

Birleştirme
Süveterin ön ve arka yüzleri ters çevrilerek dikilir.

örgü2

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Sonraki Yayın
« Prev Post
Önceki Yayın
Next Post »
Comments System WIDGET PACK
Comments


EmoticonEmoticon